Biznesmeni lubią latać easyJet

archiwum easyJet

Brytyjska linia lotnicza easyJeto głosiła, że po raz pierwszy w historii przewiozła na pokładach swoich samolotów 12 milionów pasażerów biznesowych w ciągu kolejnych 12 miesiecy (do marca 2014). Jeden na pięciu z 62 milionów pasażerów easyJet podróżuje w celach biznesowych.

W 2010 roku, linia zabrała na pokład swoich samolotów 8,4 miliona pasażerów podróżujących służbowo. Oznacza to wzrost liczby podróży biznesowych w ciągu 4 lat o 44 proc.

W ibiegłym roku w easyJet kontynuowano poszerzanie oferty podróży służbowych. Wprowadzono taryfę Inclusive Fare, która łączy Flexi Fare (oferta nieograniczonej możliwość zmiany daty podróży do dwóch godzin przed planowanym wylotem) oraz przywilej pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu na większości głównych lotnisk.

Carolyn McCall, prezes easyJet powiedziała: „Wzrost podróżujących w celach biznesowych pokazuje, że sprawdza się kierunek w strategii rozwoju firmy, który obraliśmy w 2010 roku. Zwiększyliśmy atrakcyjność naszej oferty podróży służbowych dzięki takim propozycjom jak wybór miejsc w samolocie, taryfa Inclusive Fares i oferta Fast Track. Każde z tych rozwiązań pozwoliło nam przyciągnąć więcej pasażerów biznesowych i poszerzyć nasze udziały w rynku podróży korporacyjnych. Wzrost podróżujących może być również odczytywany jako sygnał rosnącego zaufania do nas ze strony przedsiębiorstw w całej Europie. Rynki wielu krajów, w tym także rynek Wielkiej Brytanii, zaczynają odczuwać poprawę sytuacji ekonomicznej. Oferta easyJet łączy szeroką sieć destynacji biznesowych, niskie ceny i miłą obsługę. Wierzymy, że taka kombinacja pozwoli nam zdobywać coraz szersze udziały w rynku podróży służbowych.”

easyJet był jednym z pierwszych niskokosztowych przewoźników, który już w 2007 roku udostępnił swoją ofertę lotów w systemie GDS wykorzystywanym przez firmy obsługujące wyjazdy służbowe.
W zeszłym roku easyJet wprowadził również Inclusive Fare, ofertę kierowaną do pasażerów korporacyjnych i partnerów biznesowych. Pozwala ona na łatwe i szybkie dokonanie rezerwacji lotniczej. Dzięki możliwości łączenia oferty z elastycznym wyborem miejsca w samolocie i rezerwacją bagażu, Inclusive Fare jest bardzo ceniona przez bookerów korporacyjnych. Usługa dostępna jest przez systemy GDS lub inne systemy rezerwacyjne związane z API.