Bezpośrednio z Nairobi do Nowego Jorku

Kenya Airways

Kenya Airways otwiera pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze między Nairobi a Nowym Jorkiem. Lot inauguracyjny zaplanowano na koniec października 2018, dziś natomiast rusza sprzedaż biletów.

Przewoźnik obsługuje połączenia do Afryki, Europy, na Bliski Wschód, do Indii i innych krajów azjatyckich. Otwarcie bezpośredniego połączenia do Stanów Zjednoczonych wzbogaci ubogą ofertę połączeń między Ameryką Północną a Afryką Wschodnią. 

„Częścią naszej strategii jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do Kenii. Zależy nam na klientach biznesowych oraz na turystach z dobrze sytuowanych krajów. Cieszymy się, że dzięki temu możemy przyczynić się do ekonomicznego wzrostu w naszym kraju i całym regionie” – komentuje Sebastian Mikosz, prezes i dyrektor zarządzający Kenya Airways Group. 

Pół świata Dreamlinerem

Uruchomienie codziennego bezpośredniego połączenia ma za zadanie wspomóc wymianę handlową między Ameryką Północną a Afryką. Lot obsługiwany będzie Dreamlinerem, potrwa 14-15 godzin, obsługiwać go będzie czterech pilotów i 12 członków załogi. Przy każdym przelocie zużytych zostanie 85 ton paliwa lotniczego. Na pokładzie będzie mogło podróżować 243 pasażerów. 

Samolot będzie odlatywał codziennie o 23:25 z lotniska w Nairobi i lądował o 6:25 lokalnego czasu na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Stamtąd ruszał będzie o 12: 25, zaś lądował w Nairobi następnego dnia o 10:55 lokalnego czasu. 

Dla Kenya Airways lotnisko w Nairobi jest hubem, z którego obsługiwane są połączenia do 40 destynacji.