Bez gości zagranicznych turystyka w Krakowie się nie odrodzi [PODCAST #16]

Bartłomiej Walas Kraków podcast

Mamy praktycznie środek sezonu turystycznego, a w Krakowie brak tłumów turystów. Gości zagranicznych wciąż jak na lekarstwo. Spowodowane jest to sytuacją pocovidową w Europie, zmieniającymi się obostrzeniami w różnych krajach, w tym w Polsce oraz minimalną liczbą połączeń lotniczych. O tym, które sektory turystyki pierwsze „odżyją” po covidzie mówi w rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl Bartłomiej Walas.

Z filarów promocyjnych Krakowa tak naprawdę obecnie ważna jest kultura w połączeniu z kulinariami. O MICE i turystyce medycznej na razie możemy zapomnieć.

Kraków jest lokomotywą promocyjną Małopolski, ale rzadko turysta przyjeżdżający po raz pierwszy do Krakowa, poświęci część swego pobytu na wypad w inne miejsca regionu.

Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa, to ważny dokument. Jest otwarty, będzie uzupełniany i jest zbiorem rekomendacji a nie strategią.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center