Bazyliszek w Legendii – otwarcie w sobotę

archiwum Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, otwiera 31 marca swoje bramy dla odwiedzających. Zaś wraz z nimi zupełnie nową atrakcję, Bazyliszka.

Pierwsi goście, którzy w środę 28 marca mieli okazję przetestować urządzenie, nie kryją zadowolenia i podkreślają, że Bazyliszek, który jest pierwszą taką atrakcją w Polsce, spotka się z ciepłym odbiorem całych rodzin.

Dziennikarze, zaproszeni goście oraz dzieci korzystające ze wsparcia katowickiego Domu Aniołów Stróżów wraz z rodzicami – to oni jako pierwsi przekonali się o tym, jaką zabawę daje korzystanie z Bazyliszka – atrakcji typu Interactive Dark Ride, która jest, kolejnym po Lech Coasterze, hitem Legendii na światowym poziomie.

 Paweł Cebula, dyrektor chorzowskiego parku rozrywki, powiedział: „Po ekstremalnym Lech Coasterze, w tym roku postawiliśmy na atrakcję rodzinną, integrującą rodziców z dziećmi, ale również taką, która może być świetną propozycją dla grupy przyjaciół. W urządzeniu opowiadamy legendę o Bazyliszku, doskonale znaną zarówno na Górnym Śląsku, który posiada jej własną wersję, ale także np. w Warszawie, czy innych częściach Polski. Mamy nadzieję, że cała koncepcja, piękna tematyzacja oraz zaawansowane technologie, które wykorzystano w urządzeniu, sprawią, że wizyta w naszej Jamie Bazyliszka będzie niezapomnianym przeżyciem.”

Bazyliszek jest atrakcją typu indoor, a więc rozgrywającą się w zamkniętym budynku, dzięki czemu może ona być uruchomiona nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zajmuje blisko 1000 metrów kwadratowych powierzchni, jej maksymalna przepustowości to 1500 osób/h, a sam przejazd trwa ok. 4,5 minuty. Nie posiada limitu wieku i wzrostu. Uczestnicy zabawy przejeżdżają 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka. Przygoda rozpoczyna się w pokoju Gildii Łowców Potworów z multimedialnym pre-show. W czasie jazdy każdy z pasażerów wyposażony jest w laserową broń, która pomaga w pokonaniu potworów, a na końcu samego Bazyliszka. Zabawa zawiera również elementy rywalizacji, ponieważ przejażdżka jest punktowana, a wyniki można zobaczyć na multimedialnej tablicy.

Bazyliszek jest jak do tej pory jedynym tego typu, tak nowoczesnym i zaawansowanym projektem w Polsce, a zarazem jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jako jedyny spośród powstałych do tej pory Interactive Dark Ride’ów, łączy 3 technologie: interakcję poprzez projekcje na multimedialnych ekranach, możliwość oddawania strzałów do statycznych celów oraz możliwość celowania do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Wszystkie te elementy, połączone z dopracowaną w najmniejszych szczegółach tematyzacją i oświetleniem, zapewnią uczestnikom niesamowite wrażenia z przejazdu. Za projekt i realizację odpowiadają trzy firmy będące światowymi liderami w swojej branży: ETF, Alterface oraz Jora Vision.

Bazyliszek dostępny będzie dla gości Legendii już 31 marca. Nie jest to jedyna nowość w sezonie 2018.

Izabela Kieliś, brand manager Legendii, podkreśliła: „Z niespodzianek, jakie przygotowaliśmy dla naszych gości, poza Bazyliszkiem, wymienić warto chociażby drugi skład wagoników do Lech Coastera, który już jest w naszym parku i na pewno znacznie zwiększy przepustowość atrakcji. Przygotowujemy więcej atrakcji dostępnych dla najmłodszych gości, w tym m.in. plac zabaw i Mini Legendię. W V strefie, która w przyszłym sezonie zostanie w pełni stematyzowana, uporządkowano małą architekturę, zamontowano nowoczesny system nagłośnienia i oświetlenie. Pojawią się nowe punkty gastronomiczne oraz sklepy. Powróci także dobrze znany format Legendia at Night, który zyska wyjątkową oprawę.”

Juraj Chovaňák, dyrektor pionu marketingu w spółce TMR, dodał: „Każdy kto chciałby wybrać się do Legendii może zakupić bilety nie tylko w kasach, ale również online w systemie Gopass.pl. Co ważne, ceny w tym drugim przypadku są znacznie niższe od tych kupowanych offline. Jako spółka Tatry Mountain Resorts chcemy, by goście naszych obiektów w Polsce, mieli możliwość korzystania z jak najatrakcyjniejszych cen. Taką możliwość daje system Gopass, który zapewnia również inne profity, dlatego serdecznie zachęcamy do korzystania z tej formy zakupu biletów. W sprzedaży dostępny jest również bilet sezonowy, uprawniający do korzystania z atrakcji wesołego miasteczka każdego dnia w sezonie, zgodnie z kalendarzem otwarcia parku, który znaleźć można na stronie www.legendia.pl.”