Batumi zaprasza turystów zagranicznych od 1 lipca

Batumi chce przyjąć zagranicznych gości od 1 lipca
Plaża w Batumi/fot. archiwum Gobatumi.com

Batumi, nadbrzeżny kurort w Gruzji będzie jednym z pierwszych na świecie kierunków otwartych dla turystów. Rząd Gruzji, biorąc pod uwagę rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia oraz Światowej Organizacji Turystyki, przygotowuje się do przyjęcia turystów zagranicznych o 1 lipca.

Jak już pisaliśmy, od 1 lipca Gruzja będzie otwarta dla gości zagranicznych. Rząd gruziński wprowadza w życie program pomocowy, który ma pomóc sektorowi turystycznemu. Obejmuje on m.in. zarówno odraczanie, jak i wstrzymanie podatków, pomoc finansową oraz dotowanie przez państwo pożyczek bankowych. Wiele hoteli w całym kraju zostało czasowo zamienionych na centra kwarantanny przeznaczone dla Gruzinów powracających do kraju.

Zastosowane przez Gruzję obostrzenia w przepisach sanitarnych pozwoliły osiągnąć bardzo dobre wyniki w walce z pandemią. Dzięki temu turystyka krajowa rusza jż 15 czerwca, zaś granice zostaną otwarte 1 lipca.

Według miejscowego rządu, Gruzja stworzy „Zielony Region”, w którym Batumi i region Ajara są idealnymi lokalizacjami wśród natury.

 

Napisz tekst przy pomocy specjalistów: assignmentgeek.com/pay-for /