Bartłomiej Barski nowym prezesem Sopockiej Organizacji Turystycznej

Bartłomiej Barski/fot. archiwum SOT

Konkurs na prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej wygrał Bartłomiej Barski i 11 maja oficjalnie rozpoczął pracę na tym stanowisku.

Barski jest od ponad 12 lat zawodowo związany z branżą turystyczną, swoje pierwsze doświadczenia zdobywał na stanowisku specjalisty ds. turystyki w punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Ostatnie 6 lat pełnił funkcję menedżera pionu operacyjnego & Convention Bureau, co wiązało się z reprezentowaniem Miasta Gdańska i Visit Gdansk podczas targów turystyki biznesowej, wydarzeniach b2b, konferencjach branżowych i międzynarodowych organizacjach (ICCA, ECM, Cruise Baltic).

Z sukcesami wraz z zespołem współtworzył takie wydarzenia jak: „Nowe Trendy w Turystyce” czy „Let’s Meet. Event Professionals Forum”. Jednocześnie koordynował kilkunasto-osobowy zespół Informacji Turystycznej i był Project Managerem Karty Turysty.

Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie chce wzmocnić sopocką branżę MICE i zbudować wspólną konferencyjną ofertę, która zapewni ruch w branży również poza sezonem. Na przykład poprzez dołączenie SOT do City Destinations Alliance (do niedawna ECM) by wymieniać doświadczenia i czerpać wzorce od innych turystycznych destynacji z całej Europy. Planuje również kontynuować promocję uzdrowiskowego charakteru Sopotu, między innymi włączając organizację w współtworzenie przyszłorocznych obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych miasta.

Prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwójki wspaniałych dzieci. Przez 15 lat trenował piłkę nożną. Bieganie ma we krwi dlatego teraz biega już bez piłki głównie w półmaratonach.