Barbara Tutak złożyła rezygnację. Będzie konkurs na nowego prezesa WOT

Niespodziewaną rezygnację z funkcji prezeski Warszawskiej Organizacji Turystycznej złożyła Barbara Tutak. Rada programowa organizacji tymczasowo powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa WOT Mateusza Czerwińskiego. Przed upływem bieżącej kadencji zarządu rozpisany zostanie konkurs na tę funkcję.
Decyzja prezeski WOT o rezygnacji ze stanowiska ogłoszona została z dnia na dzień. Barbara Tutak kierowała organizacją od 2018 roku.
Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania, rada programowa powołała na stanowisko prezesa WOT dyrektora Mateusza Czerwińskiego. Barbara Paszkowska została wiceprezeską WOT. Kadencja zarządu kończy się w maju 2024 roku i przed tym terminem ogłoszony zostanie konkurs na nowego prezesa organizacji.
Kadencja trwa do maja 2024
„Informujemy o zmianach w zarządzie naszej organizacji – od 20 listopada 2023 roku funkcję prezesa przejął Mateusz Czerwiński, a funkcję wiceprezes Barbara Paszkowska. Cieszymy się, że w nadchodzących miesiącach będziemy mogli kontynuować z Państwem współpracę równie intensywną i owocną jak do tej pory. Przed końcem kadencji obecnego zarządu, który przypada na koniec maja 2024 roku, będzie ogłoszony i procedowany konkurs na zarząd nowej kadencji. W najbliższych miesiącach przekażemy więcej informacji na ten temat i będziemy wdzięczni za Państwa pomoc w rozpowszechnianiu informacji o konkursie” – napisał w komunikacie do członków WOT Mateusz Czerwiński.
„Doświadczona znawczyni turystyki, która wyprowadziła Warszawską Organizację Turystyczną na wysoki poziom. Osoba o olbrzymiej wiedzy merytorycznej. Nie działa spektakularnie, ale konsekwentnie i zdecydowanie” – pisali o Barbarze Tutak członkowie Kapituły Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.
„WOT z dobrym skutkiem współpracuje z innymi dużymi metropolitarnymi lokalnymi organizacjami turystycznymi, tworząc strategie promocyjne dla sieci miast” – tak oceniali funkcjonowanie organizacji pod jej zarządem.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
28 listopada 2025
Magdalena Krucz rekomendowana na prezeskę POT
Proces wyboru nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wciąż trwa, a branża…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Niemcy częściej wybierają Polskę. Dane DRV wskazują na wyraźny wzrost zainteresowania
Niemieccy turyści coraz częściej wybierają Polskę jako cel podróży. Dane Deutscher…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Opole zapowiada świąteczny jarmark i nowe atrakcje
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu wystartuje 28 listopada i potrwa do 23…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2025
Kasina Ski&Bike otwiera sezon narciarski
Kasina Ski&Bike jako pierwszy ośrodek Grupy Pingwina rozpoczęła sezon narciarski,…
0 Komentarzy1 Minuty
24 listopada 2025
All Stars of the Sea: MSC podsumowuje sezon 2024/25 i nagradza partnerów
Najważniejsze inwestycje technologiczne, modernizacje statków i rozwój produktów premium…
0 Komentarzy5 Minuty










