Barbara Tutak złożyła rezygnację. Będzie konkurs na nowego prezesa WOT

Niespodziewaną rezygnację z funkcji prezeski Warszawskiej Organizacji Turystycznej złożyła Barbara Tutak. Rada programowa organizacji tymczasowo powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa WOT Mateusza Czerwińskiego. Przed upływem bieżącej kadencji zarządu rozpisany zostanie konkurs na tę funkcję.

Decyzja prezeski WOT o rezygnacji ze stanowiska ogłoszona została z dnia na dzień. Barbara Tutak kierowała organizacją od 2018 roku.

Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania, rada programowa powołała na stanowisko prezesa WOT dyrektora Mateusza Czerwińskiego. Barbara Paszkowska została wiceprezeską WOT. Kadencja zarządu kończy się w maju 2024 roku i przed tym terminem ogłoszony zostanie konkurs na nowego prezesa organizacji.

Kadencja trwa do maja 2024

„Informujemy o zmianach w zarządzie naszej organizacji – od 20 listopada 2023 roku funkcję prezesa przejął Mateusz Czerwiński, a funkcję wiceprezes Barbara Paszkowska. Cieszymy się, że w nadchodzących miesiącach będziemy mogli kontynuować z Państwem współpracę równie intensywną i owocną jak do tej pory. Przed końcem kadencji obecnego zarządu, który przypada na koniec maja 2024 roku, będzie ogłoszony i procedowany konkurs na zarząd nowej kadencji. W najbliższych miesiącach przekażemy więcej informacji na ten temat i będziemy wdzięczni za Państwa pomoc w rozpowszechnianiu informacji o konkursie” – napisał w komunikacie do członków WOT Mateusz Czerwiński.

„Doświadczona znawczyni turystyki, która wyprowadziła Warszawską Organizację Turystyczną na wysoki poziom. Osoba o olbrzymiej wiedzy merytorycznej. Nie działa spektakularnie, ale konsekwentnie i zdecydowanie” – pisali o Barbarze Tutak członkowie Kapituły Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.

„WOT z dobrym skutkiem współpracuje z innymi dużymi metropolitarnymi lokalnymi organizacjami turystycznymi, tworząc strategie promocyjne dla sieci miast” – tak oceniali funkcjonowanie organizacji pod jej zarządem.