Austria – startuje kampania promocyjna „Z miłości do zimy”

Pitztal w austriackim Tyrolu/fot. AG

Narodowe Biuro Promocji Austrii wraz z partnerami rozpoczyna największą dotąd międzynarodową kampanię promocyjną. Jej celem jest stworzenie maksymalnej świadomości na temat zimowego urlopu w Austrii wśród odbiorców na całym świecie. Jednym z ważnych elementów komunikacji jest hashtag #winterlove.

Lisa Weddig, dyrektor zarządzająca austria.info, powiedziała: „Po raz pierwszy wraz z regionalnymi organizacjami turystycznymi komunikujemy się zimą, używając wspólnego, jasnego i nadrzędnego przekazu: chcemy na nowo rozpalić miłość naszych gości do zimy i pokazać, jak bardzo zimę kochają nasi gospodarze. Szeroką gamą ofert zimowych zamierzamy oprócz naszych stałych gości zainspirować również nowe grupy docelowe.

Goście chcą chodzić na spacery, rozkoszować się kuchnią austriacką, podziwiać zabytki, odwiedzać jarmarki adwentowe lub po prostu odpoczywać w termach. Niezależnie od tego, czy planują urlop zimowy z przyjaciółmi, czy z rodziną – dzięki różnorodności ofert Austria ma właściwą odpowiedź na wszystkie potrzeby.
Zakrojona na szeroką skalę kampania promocyjna jest również odpowiedzią na bieżące wydarzenia i trendy związane z pandemią koronawirusa”

„Z miłości do zimy” to więcej niż hasło promocyjne. Naszą kampanię chcemy skierować zarówno do entuzjastów sportów zimowych, jak i do tych urlopowiczów, którzy nastawiają się raczej na błogi wypoczynek. Chcemy, by nasi goście wspólnie doświadczali w Austrii dobrodziejstw kultury, sztuki i kuchni, a więc maksymalne korzystali z urlopu i cieszyli się życiem.

Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Narodowe Biuro Promocji Austrii w pierwszej połowie września w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach i Polsce świadczą o niesłabnącym zainteresowaniu gości sezonem zimowym. Chęć podróżowania nie zmalała, a wiara, że zimowe wyjazdy będą możliwe, jest ogromna, co przekuwa się na układanie konkretnych planów urlopowych.

Austria należy do ulubionych destynacji zimowych: na największych rynkach – tych, z których przyjeżdża do Austrii najwięcej gości – czyli w Niemczech i Holandii Austria znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu, w Szwajcarii, Czechach i w Polsce – na drugim.

Austria była jednym z pierwszych krajów w 2021 roku, które opracowały jasną i przejrzystą koncepcję bezpieczeństwa.

Lisa Weddig podkreśliła: „Jako Narodowe Biuro Promocji Austrii na czas dostarczamy wyczerpujących informacji na temat aktualnych środków bezpieczeństwa w naszej międzynarodowej sieci. Ponieważ warunkiem beztroskiego urlopu w Austrii jest bezpieczeństwo podróżnych – i to jest dla nas kwestia o najwyższym priorytecie.

Dzięki największej zimowej kampanii wszech czasów, udanej współpracy z naszymi partnerami oraz bogatej i atrakcyjnej ofercie urlopowej mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować jak największą liczbę gości do spędzenia zimowego urlopu w Austrii”.