Arabia Saudyjska – wiza wielokrotnego wjazdu dla posiadaczy Hayya Card

Hayya

Posiadacze karty Hayya będą mogli ubiegać się o nową wizę online i zarezerwować wycieczkę Arabii, przed, w trakcie i po Mistrzostwach Świata. Wizy pozwolą na 60-dniowy pobyt w Arabii Saudyjskiej rozpoczynający się 10 dni przed turniejem.

Saudi Tourism Authority z zadowoleniem ogłasza wprowadzenie przez saudyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nowej wizy wielokrotnego wjazdu do Arabii Saudyjskiej, dostępnej dla gości posiadających kartę Hayya FIFA World Cup Qatar 2022. Karta Hayya jest wymagana dla wszystkich uczestników Mistrzostw Świata i zapewnia wstęp do Kataru i na stadiony.

W trakcie Mistrzostw Świata Arabia Saudyjska będzie gospodarzem wielu wydarzeń rozrywkowych, w tym MDLBeast, Red Sea Film Festival, Riyadh Season i Winter at Tantoura w AlUla. Linia lotnicza Saudia będzie obsługiwać 40 lotów wahadłowych dziennie do Doha zarówno z Dżuddy, jak i Rijadu. Liczba rejsów wzrośnie do 60 codziennie w dni meczowe saudyjskiej drużyny. Doha znajduje się zaledwie 90 minut lotu od Rijadu.

Przejście graniczne Salwa między Arabią Saudyjską a Katarem będzie również otwarte dla podróży lądowych, a nowy port będzie miał zwiększoną dzienną przepustowość do ponad 24 000 aut.

Fahd Hamidaddin, dyrektor generalny i członek zarządu Saudi Tourism Authority, powiedział: “Miłośnicy piłki nożnej z całego świata powinni skorzystać z okazji i zarezerwować wizytę w Arabii Saudyjskiej, ponieważ w tym czasie wszystko będzie dla nich łatwiejsze: od transportu i dostępności po łatwość uzyskania wizy wielokrotnego wjazdu. Łatwiej niż kiedykolwiek można cieszyć się wszystkim, co Arabia Saudyjska ma do zaoferowania. Zapraszam tych, którzy odwiedzają region na mistrzostwa świata, aby odwiedzili Arabię Saudyjską i odkryli wszystko, co kraj ma do zaoferowania.”

W Arabii Saudyjskiej znajduje się m.in. sześć obiektów z Listy światowego dziedzictwa UNESCO i ponad 10 000 stanowisk archeologicznych.

www.visitsaudi.com

Mistrzostwa Świata Katar 2022 okazją do odwiedzenia Arabii Saudyjskiej