Aqua Resort w Międzyzdrojach: powstaje największy aquapark na wyspie Wolin

Rusza budowa aquaparku w Międzyzdrojach, planowanego jako jeden z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort zostanie ukończony do 2026 roku.

Międzyzdroje, miejscowość nad Morzem Bałtyckim, szykuje się do przyjęcia nowej atrakcji – największego aquaparku na wyspie Wolin. Obiekt będący częścią kompleksu Bel Mare & Aqua Resort, będzie oferował szeroką gamę atrakcji dla rodzin. Planowane zakończenie budowy aquaparku przewiduje się na rok 2026. Inwestycję o wartości ponad 100 mln zł prowadzi Grupa Deweloperska Prestige.

„Powstający obiekt stanowi odpowiedź na potrzeby naszych inwestorów oraz klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort. Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej, jak i nowoczesne centrum usługowo-konferencyjne. Co ważne, cały kompleks połączony zostanie funkcjonalnymi łącznikami, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przejście suchą stopą z miejsca pobytu do strefy atrakcji” – zapewnia Piotr Puchała, prezes spółki Prestige PM, realizującej inwestycję.

W aquaparku znajdą się zjeżdżalnie – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W strefie dla dzieci (łącznie ponad 1000 m²), oprócz brodzika, dostępny będzie wodny plac zabaw, w którym znajdą się dodatkowe zjeżdżalnie i liczne atrakcje z morskimi kolorowymi akcentami, oraz brodzik zewnętrzny z główną atrakcją w postaci statku pirackiego. Ofertę dla dzieci zamyka plac zabaw na gumowej bezpiecznej nawierzchni, gdzie użytkownicy będą mogli korzystać z dysz i interaktywnych elementów tryskających wodą.

Nie zapomniano o ekologii

Aquapark ma wyróżniać się licznymi zielonymi tarasami, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne. Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem jest system odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej. Odzysk wody szarej to coraz częściej wybierany przez inwestorów sposób na ekonomię i ekologię. Innym zastosowanym w aquaparku rozwiązaniem jest odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody czy pary.

„Czujemy ogromną satysfakcję, że możemy być częścią projektu stanowiącego kolejny etap zmian w Międzyzdrojach. Nasz zespół pracował nad koncepcją, która zapewni doskonałe dopełnienie wachlarza atrakcji Bel Mare & Aqua Resort oraz stanowić będzie idealną ofertę dla mieszkańców i turystów odwiedzających Międzyzdroje. Pracując nad bryłą postawiliśmy na odpowiednią dla miasta charakterystykę obiektu. Zastosowaliśmy tarasowe rozczłonkowanie bryły tak, aby była bliska ludzkiej skali, a jednocześnie tworzyła przytulne patia dla użytkowników aquaparku” – mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura architektonicznego AKO Architekci.