Aplikacja dla bojących się latać

materiały prasowe

Badania przeprowadzone w 2013 roku pokazały, że aż 36 proc. pasażerów linii lotniczych czuje się niepewnie w czasie całego lotu, zaś 68 proc. z nich odczuwa silny niepokój podczas turbulencji, startu lub lądowania.

Dla ludzi, którzy nie mogą lub nie chcą pozwolić, by strach przed lataniem pozbawił ich możliwości rozwoju kariery, prowadzenia biznesu, czy po prostu możliwości szybkiego i wygodnego przemieszczania się, doświadczony duński pilot Ulrik Pedersen opracował mobilną aplikację Flytryg, która do tej pory pomagała mieszkańcom Danii.
Aplikacja ta doczekała się pierwszej wersji międzynarodowej i od sierpnia 2015 roku pod nazwą „Niebojesielatac” (niebojesielatac.pl) służy polskojęzycznym pasażerom.
Jej twórca – Ulrik Pedersen, na co dzień pilot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS, podkreśla, że nowa aplikacja nie może całkowicie wyeliminować ekstremalnych objawów awiofobii.

Pedersen powiedział: „Od ponad piętnastu lat prowadzę kursy i wykłady dla osób które czują się niepewnie i są zdenerwowane podczas lotu. Nic bardziej nie łagodzi tych objawów niż rzeczowe wyjaśnienia najbardziej kompetentnej osoby na pokładzie, czyli pierwszego pilota. Dlatego, między innymi zapoznaję pasażerów z najczęściej używanymi podczas rejsów typami samolotów, pokazuję, które miejsca wybrać na pokładzie, aby złagodzić lęk, a także wyjaśniam podstawowe fakty, takie jak turbulencje, które są zjawiskiem całkowicie normalnym, a co więcej, nie są niebezpieczne.”

Aplikacja zawiera ponad dwadzieścia krótkich filmów informacyjnych, przykłady ćwiczeń relaksacyjnych, charakterystykę najczęstszych typów samolotów, interaktywny model samolotu wyjaśniający podstawowe mechanizmy mające zastosowanie w lotnictwie, oraz mnóstwo artykułów i ilustracji. Wszystko działa w trybie offline oraz trybie samolotowym, co pozwala na używanie aplikacji także podczas lotu.
Aplikacja Niebojesielatac przeznaczona dla posiadaczy telefonów komórkowych i tabletów jest dostępna w sklepie internetowym Apple App Store oraz Google Play i znajduje zastosowanie w urządzeniach typu iPhone / iPad oraz systemach Android (smartfony/tablety).
Cena aplikacji wynosi 4,99 EUR (około 20 złotych).

Strona Główna