Apartamenty XYZ w Szczyrku już w budowie

Apartamenty XYZ/fot. materiały prasowe

Apartamenty XYZ to inwestycja butikowa – 30 apartamentów w standardzie hotelowym, ale z pełnym zapleczem usługowym. Budowa powstaje tuż przy stacji Szczyrk Moutain Resort.

Autorem koncepcji jest pracowania WXCA. Budynek został zaprojektowany w innowacyjny sposób – każda z trzech części obiektu ma nieco odmiennych charakter. Układ ten jest też wyjątkowo sprzyjający w czasach turystyki ery pandemii. Każdy apartament posiada aneks kuchenny, a sam budynek jest kameralny. W efekcie osoby przebywające w XYZ nie są narażone na tłumy innych turystów na korytarzach czy w strefie basenowej.

Inwestycja powstaje przy głównej ulicy Szczyrku – ul. Salmopolskiej w odległości zaledwie 30 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Moutain Resort, prowadzącej na Halę Skrzyczeńską.

Marcin Grzybowski, inwestor realizujący projekt, powiedział: „Obecność całorocznego kompleksu sportowego narzuca nieco charakter projektowi. Szczyrk to nie tylko trasy narciarskie, latem to mekka miłośników rowerowej jazdy po górskich ścieżkach czy rozwijającego się w Polsce kolarstwa grawitacyjnego.

Część od ulicy to budynek X. Powstanie tu restauracja apresski, a wnętrze ma stać się przestrzenią w której młode, aktywne pokolenie tzw. cyfrowych nomadów będzie mogło zjeść, a jednocześnie np. popracować, na co mogą sobie pozwolić już dziś nie tylko osoby niezależnych zawodów, ale w czasach homeoffice także pracownicy etatowi, którzy nie muszą dziś bywać codziennie w biurze.

Nieco głębiej cofnięty będzie budynek Y – You, to strefa nastawiona na odpoczynek i rodzinną atmosferę.

Najbardziej oddalona od ulicy będzie część Z – Zen, z widokiem na zbocza góry, strefą relaksu i wyciszenia oraz sauną i basenem.

Apartamenty sprzedawane są inwestorom indywidualnym. Metraże lokali wynoszą ok. 31–32 mkw., rozplanowano na nich pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką, wydzieloną sypialnią i balkonem lub tarasem. Sześć apartamentów zaplanowano jako lokale z dodatkowym pokojem z łazienką w formie pokoju hotelowego. Wszystkie sprzedawane są z pełnym wykończeniem i wyposażeniem.