Apartamenty w Wiśle – gdzie się zatrzymać podczas wizyty w Beskidach?

Wybierasz się w Beskidy? Wisła to obowiązkowy przystanek na trasie podróży. Wszystkie jej tajemnice i walory odkryjesz, gdy zatrzymasz się tam na dłuższy pobyt. A jest co zwiedzać! W której części miasta szukać noclegu i dlaczego apartament to najlepsza opcja? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej!

Wisła – śladami polskich skoczków narciarskich

Miasto znane jest głównie przez pryzmat uznanych, polskich skoczków narciarskich, a w szczególności Adama Małysza. To tutaj oddawał swoje pierwsze skoki, a jego talent został zauważony przez trenerów. Jednak Wisła to coś więcej niż sporty zimowe – chociaż trzeba przyznać, że pod tym względem jej oferta jest bardzo rozbudowana. 

Ze źródeł, znajdujących się na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się z potokiem Malinka tworzą najdłuższą polską rzekę – Wisłę. Tę niesamowitą symbolikę podkreśla również modernistyczny Zamek Prezydencki, wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym na zboczu Zadniego Groniu. 

Wówczas był on letnią rezydencją Ignacego Mościckiego, a teraz znajduje się w dyspozycji aktualnego prezydenta. Skoro głowy państwa od dziesiątek lat wypoczywają w zaciszu beskidzkich lasów to znak, że Wisła jest miejscem wartym odwiedzenia.

Apartamenty na urlop w Wiśle – dlaczego warto?

Wisła stała się miejscowością letniskową już na początku XX wieku, a w dwudziestoleciu międzywojennym nabrała cech uzdrowiska. Dlatego też stała się celem wypraw osób zmagających się z chorobami układu oddechowego. Od tego czasu, w osadzie powstawały kolejne pensjonaty i hotele. Miasto Wisła może pochwalić się dużą i zróżnicowaną bazą noclegową. 

Pomimo tego w rzeczywistości okazuje się, że to innowacyjne rozwiązania noclegowe nie mają sobie równych. Mowa tu o apartamentach na urlop w Wiśle. Łączą one wszystko to co najlepsze, oferując komfort i udogodnienia hotelu z korzyściami kwater prywatnych. 

Dzięki temu zyskujemy w pełni wyposażone mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Apartamenty w Wiśle to idealna opcja dla par, rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół – dają wiele prywatności, a także możliwość samodzielnej organizacji czasu i przygotowywania posiłków. 

Gustownie urządzone wnętrza, które nawiązują do góralskich klimatów sprawiają, że pobyt w Beskidach jest jeszcze przyjemniejszy. Pamiętaj, że jeśli interesuje Cię komfortowy nocleg w atrakcyjnej cenie świetną opcją są apartamenty w Wiśle oferowane przez Renters.

Apartamenty w Wiśle – gdzie się zatrzymać?

Wisła nie należy to małych miejscowości – rozciąga się od doliny aż na szczyty większych i mniejszych wzniesień. Dlatego też to, co na mapie nie wydaje się odległe, w rzeczywistości może dzielić wiele kilometrów. Szukając miejsca noclegowego, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację i wybrać obiekt znajdujący się w okolicy interesujących nas atrakcji. Miłośnicy sportów zimowych z pewnością docenią apartamenty w Wiśle Malince lub Nowej Osadzie. 

Turyści z chęcią zatrzymają się w Czarnem, skąd wiedzie szlak Doliną Czarnej Wisełki, aż po Kaskady Rodła i Baranią Górę. Z kolei osoby, które chcą nocować w pobliżu restauracji, muzeum czy atrakcji dla dzieci powinny rozejrzeć się za apartamentami w centrum. 

Ich zaletą jest także swobodny dostęp do licznych sklepów oraz stacji kolejowych. Nocleg w sercu Wisły będzie świetnym rozwiązaniem także dla osób starszych, które lubią spędzać czas w cieniu beskidzkich szczytów.

Artykuł sponsorowany