Aneta Lewandowska nową dyrektorką regionalną IGHP na Mazowszu

fot. IGHP

Dyrektorka generalna hotelu Sofitel Warsaw Victoria Aneta Lewandowska została 2 stycznia 2024 roku powołana przez zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na stanowisko dyrektorki regionalnej IGHP w województwie mazowieckim.

Aneta Lewandowska to hotelarz z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji. Związana z branżą hotelarską Warszawy ponad 20 lat. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w hotelach w segmencie ekonomicznym jako recepcjonistka w Ibisie na warszawskiej Pradze, awansując potem kolejno od szefa recepcji do dyrektora generalnego. Od 2014 roku związała się z siecią Mercure poprzez objęcie stanowiska dyrektora operacyjnego w hotelu Mercure Warszawa Grand. W kwietniu 2017 roku dołączyła do zespołu legendarnego Sofitel Warsaw Victoria, by w kwietniu 2019 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego tego hotelu.

Absolwentka Global Leadership na Cornell University, Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe, International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim, Nauk Politycznych w Wyższej Szkole Humanistycznej, Hotelarstwa w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz wielu branżowych programów rozwojowych.

Działa zgodnie z przekonaniem, że w branży hotelarskiej najważniejsi są ludzie. Zarządza z poszanowaniem etyki w biznesie. Lider projektów z zakresie sprzedaży oraz rozwoju kompetencji pracowniczych. Zorientowana na rozwój osobisty, wzmacnianie potencjału kobiet oraz propagowanie idei różnorodności w organizacji. Pierwsza kobieta i pierwsza Polka w Sofitel Warsaw Victoria na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego i dyrektora generalnego.

„Bardzo się cieszę, że będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by wspierać polskie hotelarstwo, które jest dla mnie zarówno profesją, jak i pasją. Mazowsze – tu się urodziłam, wychowałam i pracuję, a zatem koordynacja działań IGHP na tym terenie, w moim środowisku powinna naturalnie przełożyć się na wartościowe wsparcie branży” – mówi Aneta Lewandowska, dyrektorka regionalna IGHP w woj. mazowieckim.

Aneta Lewandowska zastąpiła na stanowisku Elżbietę Nitsze, która tę funkcję pełniła od 2020 roku.