Ameryka na wrocławskim festiwalu Podróżniczym im. Olgierda Budrewicza. “Równoleżnik Zero” startuje 13 kwietnia

Ameryka Północna i Środkowa to kierunki tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. To właśnie tym miejscom poświęcone będą prelekcje podróżnicze, spotkania autorskie i inne wydarzenia festiwalowe, które odbędą się w Bibliotece Turystycznej oraz w Mediatece w połowie kwietnia.

Opowieści podróżnicze i historie z dalekich podróży będą jak co roku głównym punktem wrocławskiego festiwalu, organizowanego po raz jedenasty przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Adam Kwaśny, podróżnik i pisarz od ponad 15 lat wędrujący po Kubie oraz Artur Domosławski – jeden z cenionych polskich reportażystów, autor książek “Ameryka zbuntowana” i “Gorączka latynoamerykańska”.

Ameryka Północna to nie tylko Stany Zjednoczone, chociaż im również poświęcone będą nadchodzące spotkania. Fenomen tego kraju spróbują przybliżyć Magda Działoszyńska-Kossow, amerykanistka, autorka reportażu “San Francisco. Dziki brzeg wolności” oraz Ewa Winnicka, reporterka, która w swoim dorobku ma takie książki jak Nowy Jork zbuntowany, Milionerka oraz Greenpoint.

Pięciokrotnie tematem prelekcji będzie Meksyk, posłuchać będzie można m.in. o tamtejszym święcie zmarłych, zabytkach kultury Majów, Zapoteków i Azteków oraz katolicyzmie w meksykańskim wydaniu. Podróżnicy opowiedzą też o Gwatemali, Belize, Grenlandii i Karaibach.

Na Festiwalu nie zabraknie oferty warsztatowej dla najmłodszych uczestników, a także praktycznych porad dla globtroterów, którzy będą mogli dowiedzieć się jak podróżować z psem i przygotować się na niebezpieczeństwa podczas wyprawy. Ci, którzy poczują niedosyt opowieści, będą mogli kontynuować rozmowy z zaproszonymi gośćmi w klubie festiwalowym w Księgarni Hiszpańskiej.

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu odbędzie się 13-15 kwietnia 2023. Wstęp jest wolny. Więcej informacji: rownoleznikzero.pl