Amadeus pomoże Finnair zwiększyć rentowność

Rozwiązanie Amadeus Network Revenue Management wykorzystuje „Big Data” i nowoczesne algorytmy do tego, aby dostarczać liniom Finnair lepsze prognozy dotyczące popytu i zoptymalizować ich sieć połączeń.

Linie lotnicze Finnair obsługują one ponad 12 mln pasażerów rocznie, a nowe rozwiązanie pozwoli im dokładniej prognozować popyt ze strony klientów oraz zoptymalizować sieć połączeń.
W tej umowie chodzi jednak nie tylko o technologię.

Z liniami lotniczymi Finnair pracował dedykowany zespół ekspertów z firmy Amadeus, aby pomóc im przeprowadzić transformację biznesową w zakresie całej sieci połączeń i pozwolić im w pełni wykorzystać swoje atuty w celu zwiększenia rentowności.

Rozwiązanie Amadeus Network Revenue Management wykorzystuje „Big Data” pochodzące z różnych źródeł i stosuje nowoczesne algorytmy w celu przewidywania zachowań nabywczych klientów oraz ich chęci do zapłaty określonej ceny.

Następnie na podstawie tych informacji dostarcza szybkich, dokładnych i inteligentnych rekomendacji w zakresie najlepszej ceny i najbardziej optymalnego pakietu oferty lotniczej.

Manuel Midon, dyrektor ds. linii lotniczych w Europie Północnej i Zachodniej w firmie Amadeus, powiedział: „Bardzo się cieszymy z tego, że nawiązaliśmy współpracę z liniami lotniczymi Finnair i będziemy mogli pomagać im w wejściu na nowy poziom zarządzania finansami. Nasza technologia jest oparta na doskonałej jakości operacyjnej połączonej z najwyższej klasy doradztwem biznesowym i usługami wsparcia. Formuła ta ułatwia liniom lotniczym takim jak Finnair osiąganie długoterminowej rentowności na szybko ewoluującym rynku oraz optymalizację całej oferty za pomocą jednego systemu zarządzania”.

Mika Stirkkinen, wiceprezes ds. zarządzania przychodami i cennikami w firmie Finnair, dodał: „W związku z rosnącą popularnością usług dodatkowych oraz coraz większą konkurencją w branży lotniczej linie Finnair potrzebowały rozwiązania, które rzeczywiście pomoże zoptymalizować zarządzanie przychodami za pomocą zaawansowanych funkcji, takich jak ochrona przed przejściem do tańszej oferty przez klientów i predykcyjne modelowanie zachowań klientów. Po dokładnej analizie wszystkich opcji dostępnych na rynku było dla nas jasne, że rozwiązanie Amadeus nie ma sobie równych. Doradztwo oraz wsparcie pod kątem przygotowania przedsiębiorstwa na zmiany również miało dla nas ogromne znaczenie, a firma Amadeus także i w tej dziedzinie miała najlepszą ofertę. Biorąc pod uwagę również doskonałe usługi powdrożeniowe, wierzymy, że z Amadeus jesteśmy w dobrych rękach”.