Amadeus i Travix realizują program NDC-X

Firma Travix weźmie udział w projektowaniu rozwiązania opartego na standardzie NDC, które pomoże internetowym biurom podróży w większej personalizacji i różnicowaniu usług.

Standard NDC może zmienić sposób sprzedaży i zakupu usług turystycznych, potrzebuje jednak do tego odpowiedniej infrastruktury IT. Dlatego przystąpienie Travix, jednego z największych internetowych biur podróży, do programu NDC-X opracowywanego przez firmę Amadeus, to znaczący krok naprzód.

W ramach tej współpracy Travix wniesie swój wkład do rozwiązania Amadeus Web Services opartego na standardzie NDC, tworzonego z myślą o wymaganiach internetowych biur podróży na całym świecie. Dzięki technologii NDC rozwiązanie to umożliwi zamawianie i kupowanie biletów lotniczych oraz powiązanych z nimi usług, regulowanie opłat z tego tytułu, jak również uzupełnianie rezerwacji o dodatkowe świadczenia.

W ramach programu NDC-X obie firmy będą wspólnie poszukiwać i stopniowo wdrażać praktyczne standardy, użyteczne z punktu widzenia internetowych biur podróży, z uwzględnieniem globalnych wymogów biznesowych w branży.

Gianni Pisanello, wiceprezes ds. programu NDC-X w firmie Amadeus, powiedział: „Chcemy, aby treści zgodne ze standardem NDC były łatwo dostępne i porównywalne z innymi treściami. Wówczas biura podróży i inni dostawcy usług turystycznych z całego świata będą mogli spełnić oczekiwania swoich klientów pod względem spójności, przejrzystości i możliwości wyboru. W ramach programu NDC-X współpracujemy z wieloma liniami lotniczymi i biurami podróży, aby tworzyć rozwiązania, dzięki którym standard NDC będzie przynosił korzyści wszystkim uczestnikom rynku usług turystycznych na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Travix, która przystąpiła do tego programu.”