Amadeus, Chrome River i Bosch wspólnie opracują elektroniczny system obsługi podróży służbowych

archiwum Amadeusa

W ramach tej współpracy Bosch wdroży sztandarowy produkt firmy Amadeus do obsługi rezerwacji, cytric Travel, który zostanie zintegrowany z narzędziem do zarządzania wydatkami opracowanym przez Chrome River.

Docelowe rozwiązanie pozwoli zarejestrować i rozliczyć wszystkie wydatki na podróże w skali korporacyjnej. Ponadto Bosch wdroży różne funkcje platformy Amadeus Mobile, dzięki czemu pracownicy będą mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje na każdym etapie podróży.

Zintegrowane rozwiązanie, opracowane przez firmę Amadeus we współpracy z Chrome River, jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania do zarządzania wydatkami, w idealny sposób zaspokaja potrzeby przedsiębiorstwa.

Dzięki temu koncern Bosch będzie w stanie zarządzać w systemie informatycznym organizacją podróży służbowych i wydatkami w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Francji, a docelowo również w innych krajach.

Zastosowanie systemu Amadeus cytric Travel, platformy Amadeus Mobile oraz rozwiązania Chrome River EXPENSE zapewni użytkownikom wygodną obsługę wszystkich etapów podróży, począwszy od planowania i rezerwacji, a skończywszy na rozliczaniu kosztów. Pracownicy firmy Bosch będą mogli także uzyskać pomoc w trakcie podróży. Obejmie to na przykład wskazówki dotyczące dojazdu, możliwość zamówienia przejazdów środkami transportu naziemnego, rezerwowanie stolików w restauracjach i fotografowanie rachunków. Wszystkie funkcje będą dostępne w rozwiązaniu opracowanym specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

W pełni cyfrowy proces uwzględnia różnorodne usługi związane z podróżami służbowymi, m.in. przeloty, usługi hotelowe i przejazdy samochodem oraz koleją.

Alan Rich, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Chrome River, powiedział: „Zaawansowane, w wysokim stopniu skalowalne rozwiązanie Chrome River do zarządzania wydatkami, zaprojektowane z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, umożliwia przedsiębiorstwom o globalnym zasięgu stworzenie wygodnego systemu przeznaczonego dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich miejsca pobytu i sposobu raportowania wydatków. Dzięki ścisłej integracji produktu Chrome River z narzędziem do elektronicznej rezerwacji opracowanym przez firmę Amadeus, pracownicy koncernu Bosch będą mogli korzystać z najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które nie tylko poprawią komfort pracy użytkowników, lecz także udostępnią osobom odpowiedzialnym za zarządzanie podróżami służbowymi i finansami rozbudowane mechanizmy kontroli kosztów”.

Decius Valmorbida, prezes segmentu Travel Channels w firmie Amadeus, dodał: „Przedsiębiorstwa muszą obecnie reagować na potrzeby osób podróżujących służbowo, a jednocześnie pamiętać o kontroli kosztów i zapewnieniu zgodności z przepisami. Bardzo nas cieszy możliwość współpracy z firmami Bosch i Chrome River, dzięki której będziemy mogli dostarczyć firmie Bosch bardziej efektywne rozwiązania ułatwiające pracownikom podróże służbowe. Podróż powinna być przyjemnością niezależnie od jej celu, dlatego chętnie pomożemy firmie Bosch zrealizować jej wizję w tym obszarze”.