Amadeus – certyfikat 3. poziomu w zakresie standardu NDC od IATA

Amadeus jest jedną z pierwszych firm, która otrzymała dwa certyfikaty IATA NDC trzeciego poziomu ― jako agregator i dostawca rozwiązań informatycznych.

Firma Amadeus poinformowała, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przyznało jej certyfikat New Distribution Capability (NDC) trzeciego poziomu, tym razem jako agregatorowi. W ten sposób Amadeus, który ma już certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca usług informatycznych, stał się jedną z pierwszych firm mogących się poszczycić obydwoma takimi poświadczeniami.

Certyfikat NDC trzeciego, najwyższego poziomu jest przyznawany przedsiębiorstwom, które wykazały się zdolnością do kompleksowego zarządzania ofertami i zamówieniami. Potwierdza on, że Amadeus potrafi efektywnie wykorzystywać oferty linii lotniczych zgodne ze standardem NDC oraz dystrybuować je wśród biur podróży.

Amadeus łączy linie lotnicze z biurami podróży z wykorzystaniem standardu NDC przy pomocy programu NDC-X. Firma otrzymała nowy certyfikat dzięki współpracy z Travix ― jednym z największych internetowych biur podróży, które dołączyło do programu na początku bieżącego roku.

Gianni Pisanello, wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus, powiedział: „Mamy dwa powody do dumy i zadowolenia: możemy współpracować z Travixem ― liderem rynku internetowych usług turystycznych oraz jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, które mają dwa certyfikaty NDC trzeciego poziomu. Intensywnie realizujemy program NDC-X, a nasz najnowszy certyfikat potwierdza, że efektywnie wprowadzamy standard NDC w branży. Chcemy, aby linie lotnicze mogły masowo udostępniać nowe treści zgodne ze standardem NDC w globalnej sieci agentów, i robimy duże postępy w realizacji tego celu.”

John Mangelaars, dyrektor generalny firmy Travix, dodał: „W ciągu ostatnich miesięcy nasza współpraca z firmą Amadeus była bardzo inspirująca.
W ramach programu NCD-X zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które zapewni internetowym biurom podróży dostęp do zagregowanej treści zarówno zgodnej, jak i niezgodnej ze standardem NDC. Jeszcze w tym roku nasze zespoły będą korzystać z tego rozwiązania, aby obsługiwać zamówienia, zakupy i płatności za pośrednictwem firmy Amadeus. Najnowszy certyfikat dowodzi, że zarówno nasza współpraca, jak i użytkowanie standardu IATA NCD przynoszą znakomite rezultaty.”

Yanik Hoyles, dyrektor ds. programu New Distribution Capability (NDC) w organizacji IATA, podkreślił: „Amadeus poważnie angażuje się w promowanie NDC na dużą skalę i zależy mu, aby standard ten przynosił branży turystycznej jak największe korzyści. Certyfikat ten potwierdza ogromne postępy, jakie firma zrobiła dotychczas w tym zakresie. Z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość.”