Alicja Omięcka zastąpi Dawida Laska

archiwum MSiT

Alicja Omięcka, dyrektor generalny w MSiT zastąpi Dawida Laska na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie komentuje doniesień medialnych o ewentualnych zmianach personalnych w resorcier – tak brzmiała odpowiedź rzecznika prasowego resortu na prośbę portalu WaszaTurystyka.pl o komentarz ws odejścia Dawida Laska ze stanowiska. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wczoraj powiadomiono pracowników MSiT o zmianie na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę.

potwierdziła się nasza informacja, że Dawid Lasek rozsstaje się z MSiT (czytaj TUTAJ). Jego nastepczynią zostanie prawdopodobnie Alicja Omięcka. Nieoficjalnie mówiono także o dotychczasowej dyrektor departamentu turystyki, Joannie Jędrzejewskiej.

Alicja Omięcka posiada dwa fakultety – jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.

Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.

Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.

Przewodniczyła zespolowi, który oceniał kandydatów na prezesa POT.

Miłośniczka podróży oraz aktywnego spędzania wolnego czasu – uprawia jogging i jeździ na rowerze.