Airbus zmienia nazwę

archiwum Airbusa

Airbus wystartował w rok 2014 pod nową marką.

Spółki noszące do tej pory nazwy: Airbus, Airbus Defence and Space, and Airbus Helicopters, działające w grupie EADS (koncern powstały jako fuzja firm z Francji, Hiszpanii i Niemiec), zostały scalone i przyjęły nową nazwę – Airbus Group. Zjednoczenie to ma na celu działania w ramach jednej silnej marki. Grupa jest domem dla: Airbusa – koncentrującego się na produkcji i obsłudze samolotów komercyjnych; Airbus Defence and Space – integracja grupy obronnej oraz współdziałanie z firmami Cassidian, Astrium i Airbus Military; Airbus Helicopters – obejmująca wszystkie działania komercyjne dotyczące helikopterów wojskowych.

Tom Enders, prezes Airbus Group powiedział: „Przez wiele lat Airbus był na całym świecie uważany za synonim przełomowych technologii oraz synonim pasji i dumy lotniczej. Połączenie nasze wszystkich sił w jedną silną markę, daje nam szansę na podbicie rynków światowych. Ponadto połączenie w Grupę to uruchomienie procedury, by zmienić formę prawną w roku 2015.”

Airbus Group przekształcone zostanie w Spółkę Europejską, Airbus Group SE (Societas Europaea), która zostanie zarejestrowana w Holandii.

Enders skomentował to: „Jesteśmy pionierami integracji gospodarczej w Europie. Jest to logiczny krok i najwyższy czas, by nasza wspólnotę kulturową potwierdzić również w sferze prawnej.”
Przyjęcie nowej nazwy oczekiwane jest na walnym zgromadzeniu w maju 2014 roku.