Air France ze wzmocnioną ofertą do USA

fot. materiały prasowe

Air France oferuje do 200 lotów tygodniowo do 13 miast w Stanach Zjednoczonych i o 20 procent więcej miejsc niż przed pandemią. Przewoźnik zapowiada też wznowienie tras do Denver i Dallas.

Od ponownego otwarcia granic USA w listopadzie 2021 r. Air France stopniowo zwiększa swoją siatkę lotów do Stanów Zjednoczonych, które są dla przewoźnika jednym z najważniejszych rynków pod względem liczby oferowanych miejsc na lotach międzykontynentalnych. Obecnie na pokładach samolotów Air France można podróżować do 11 amerykańskich miast, a całkowita oferta miejsc stanowi 90 procent poziomu sprzed pandemii.

Przewoźnik zapowiedział dalszą ekspansję w USA. Od wiosny zostaną wznowione loty do kolejnych dwóch miast – Denver i Dallas. W rezultacie w nadchodzącym sezonie francuska linia będzie oferowała połączenia przez Paryż do 13 miast w Stanach Zjednoczonych, oddając do dyspozycji swoich klientów blisko 200 rejsów tygodniowo, czyli o 20 procent więcej niż przed pandemią – latem 2019 roku. Na wszystkich lotach Air France z i do USA działa już usługa Ready to Fly która umożliwia wcześniejszą weryfikację i zatwierdzenie dokumentów zdrowotnych, jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą nadal korzystać z elastycznych biletów, które podlegają bezpłatnym zmianom i zwrotom do 30 czerwca 2022 r.

Obecnie Air France oferuje połączenia do 11 miast w Stanach Zjednoczonych, są to: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy Jork (JFK), Seattle, San Francisco i Waszyngton, a całkowita pula miejsc na lotach między Francją a USA stanowi 90 procent poziomu sprzed pandemii.

W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2022 linia planuje dalszą rozbudowę oferty. Od 27 marca 2022 r. Air France wznowi połączenie między Paryżem (CDG) a Dallas w Teksasie, oferując swoim klientom pięć lotów tygodniowo. Natomiast od 4 maja b.r. powracają loty z Paryża (CDG) do Denver w Kolorado (trzy razy w tygodniu), które jest nowym nabytkiem w północnoamerykańskiej siatce Air France, zainaugurowanym zaledwie w ubiegłym roku. Ponadto pasażerowie będą mieli do dyspozycji loty do Nowego Jorku (JFK) ponownie z dwóch paryskich lotnisk, dzięki wznowieniu połączeń (jeden lot dziennie) na tej trasie z lotniska Orly w Paryżu od 27 marca b.r. W rezultacie w nadchodzącym sezonie letnim francuska linia będzie oferowała połączenia przez Paryż do 13 miast w Stanach Zjednoczonych, oddając do dyspozycji swoich klientów blisko 200 lotów w tygodniu, czyli o 20 procent więcej niż latem 2019 roku.

Szczegóły oferty lotów wraz z cenami można sprawdzić na airfrance.pl. Rozkład lotów podlega zmianom w zależności od aktualnie panujących ograniczeń podróżnych. Pasażerów zachęca się, aby przed każdą podróżą sprawdzali aktualne formalności związane z wyjazdem i tranzytem. Pomocna w tym zakresie jest specjalnie przygotowana strona airfrance.traveldoc.aero.

Usługa Ready To Fly dostępna na wszystkich lotach do i z USA

W lipcu ubiegłego roku linie lotnicze Air France wprowadziły bezpłatną i dobrowolną usługę Ready to Fly, która umożliwia pasażerom weryfikację i zatwierdzenie dokumentów zdrowotnych wymaganych przez kraj docelowy, jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Dzięki temu podróżni zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom. Usługa Ready to Fly, która cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, jest stopniowo wdrażana w całej siatce lotów Air France. Obecnie można z niej korzystać na ponad 140 trasach z 80 miast na świecie, w tym na wszystkich połączeniach z i do Stanów Zjednoczonych.

Air France: kontynuacja wdrażania usługi Ready to Fly