Air France zainaugurował rejsy do Dżakarty

Połączenie Paryż-Dżakarta będzie realizowane maszyną Boeing B777-300 z przesiadką w Singapurze. Nowe połączenie wzmocni pozycję Grupy Air France KLM w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

W ofercie Air France na tej trasie dostępne są następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu w każdą środę, czwartek i piątek: wylot z Paryża o godzinie 19:20 i przylot do Singapuru o godzinie 14:15 następnego dnia. Następnie wylot z Singapuru o 16:55 i przylot do Dżakarty o 17:35. W drodze powrotnej wylot z Dżakarty zaplanowany jest na godzinę 19:30 a przylot do Singapuru o 22:25. Przesiadka odbywa się o godzinie 00:25 a przylot do Paryża o 07:55. Linia Air France realizuje na trasie Warszawa-Paryż 3 loty dziennie (rano, w południe i wieczorem), a przelot trawa około dwóch godzin. Warto także wiedzieć, że w paryskim porcie bazowym Air France im. Charles’a de Gaulle’a od 1 lipca można bezpłatnie i bez limitów korzystać z bezprzewodowego internetu.

Chloe Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce powiedziała: “Azja jest coraz bardziej istotnym i popularnym kierunkiem na mapie wyjazdów zarówno służbowych, jak i turystycznych, dlatego stale staramy się rozwijać naszą siatkę połączeń w tej części świata. Dodam, że od końca września br., Singapur i Dżakarta będą również pierwszymi kierunkami na których przywitamy pasażerów w nowych kabinach w La Première.”

W tegorocznym sezonie letnim, Grupa Air France-KLM oferuje 8 miast w Azji Południowo-Wschodniej (wyloty z paryskiego lotniska Charles de Gaulle i amsterdamskiego Schiphol). Są to: Denpasar, Dżakarta, Kuala Lumpur, Manila, Singapur, Bangkok, Hanoi (realizowane z Wietnam Airlines) i Ho Chi Minh City. Od czerwca do 30 sierpnia br. pasażerowie linii Air France mogą korzystać również z dodatkowych lotów do Singapuru. Przewoźnik oferuje aż trzy dodatkowe połączenia, obsługiwane przez maszyny Boeing 777-200, między Paryżem a tym popularnym azjatyckim kierunkiem (łącznie 10 lotów tygodniowo).