Air France: rozpoczynamy modernizację klasy biznes na lotach międzykontynentalnych

fot. archiwum Air France

Air France zaprezentował nowe kabiny klasy biznes, które od najbliżej jesieni wejdą do użycia na wybranych trasach międzykontynentalnych. Aby zaoferować podróżnym wyższy poziom komfortu, linia całkowicie przeprojektowała fotele, które zyskały bardziej zaokrąglony kształt i nowe rozwiązania w zakresie prywatności.

Każdy z dwunastu poddanych modernizacji Boeingów B777-300 zostanie wyposażony w 48 foteli klasy biznes, rozmieszczonych w dwóch kabinach, w układzie 1 – 2 – 1 (4 fotele w rzędzie). Jako pierwsi, nowej klasy biznes doświadczą pasażerowie Boeinga 777-300 o nazwie „Fontainebleau”, na trasie Air France z Paryża do Nowego Jorku we wrześniu 2022.

W ramach modernizacji produktu na pokładzie we wspomnianym modelu samolotów Air France zapowiedział również wymianę foteli w kabinach Premium Economy i ekonomicznej. Linia wprowadza też liczne zmiany do swojego serwisu pokładowy, aby minimalizować ślad węglowy i wpływ na środowisko.

Nowe fotele i organizacja czasu

Konstrukcja nowych foteli i układ kabiny opiera się na sprawdzonej koncepcji 3xP: pełnia poziomu, pełnia prywatności i pełnia swobody. Oznacza to, że nowe fotele rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego, blisko dwumetrowego łóżka i dostosowują się w zależności od potrzeb każdego pasażera, od pozycji siedzącej po leżącą w automatyczny sposób, za pomocą jednego przycisku. Po drugie, specyficzny kształt fotela oraz nowe przesuwane drzwi zapewniają strefę doskonałej prywatności, tworząc dyskretne, indywidualne miejsce do odpoczynku lub pracy podczas lotu, z dala od wzroku innych podróżnych.

Z myślą o osobach podróżujących razem, w środkowym rzędzie umieszczono fotele z ruchomą przegrodę. Po jej opuszczeniu, podróżujące pary mają do dyspozycji przytulną, wspólną przestrzeń, odizolowaną od reszty współpasażerów. Indywidualny przycisk „nie przeszkadzać” dodatkowo informuje załogę o potrzebie spokoju. Trzecim istotnym elementem, mocno cenionym przez podróżnych jest pełnia swobody w poruszaniu się na pokładzie. Dzięki przemyślanemu rozmieszczenie foteli w kabinie, każdy ma wygodny dostęp do przejścia między rzędami, bez naruszania spokoju współpasażerów.

Multimedia i rozrywka pokładowa

Goście nowej klasy biznes będą mogli skorzystać z osobistego 17,3-calowego ekranu 4K wysokiej rozdzielczości, ze specjalną powłoką przeciwodblaskową oraz ze słuchawek z funkcją redukcji szumów. Dzięki połączeniu Bluetooth pasażerowie mogą korzystać również z własnych słuchawek. Wykorzystując najnowocześniejszy interfejs graficzny w 12 językach, pasażerowie będą mieć dostęp do programu rozrywki pokładowej, obejmującego ponad 350 filmów, programów telewizyjnych, muzyki, podcastów, a nawet sesji medytacyjnych i ćwiczeń jogi w pozycji siedzącej. Na pokładzie nie zabraknie też Wi-Fi. Dzięki systemowi Air France Connect, internet będzie dostępny nie tylko w kabinie biznes, ale też w całym samolocie. Całości dopełniają gniazdka elektryczne i porty USB typu A i C oraz ładowarka indukcyjna.

Air France i KLM poszukują skutecznych sposobów walki z emisją CO2