Air France połączy Wrocław z Paryżem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. Dzięki temu wygodniej będzie zaplanować podróż z przesiadką na kierunkach transkontynentalnych.

Połączenie z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a wystartuje 26 maja 2018 roku. Samoloty na tej trasie będą latały codziennie – wyloty ze stolicy Francji zaplanowano na godzinę 9.45, natomiast ze stolicy Dolnego Śląska na 12.15. Nowy kierunek uruchamia Air France – jedna z największych linii lotniczych świata. To debiut francuskiego przewoźnika na wrocławskim lotnisku.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Połączenie do portu im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu jest najważniejszą nowością tego roku. Dzięki niemu będziemy lepiej skomunikowani z Francją, skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na tym lotnisku, a także z opcji podróży kombinowanej, czyli bezpośrednio z lotniska pociągiem TGV do różnych innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala również korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki, Afryki czy Azji.”