Air France połączy Paryż z Quebec City

fot. materiały prasowe

To czwarte miasto w Kandzie, po Montrealu, Toronto i Vancouver, w ofercie francuskiej linii. Loty do Quebec będą odbywały się trzy razy w tygodniu przez paryskie lotnisko Charlesa de Gaullea od 17 maja 2022.

Od 17 maja Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Quebec City (Jean Lesage International Airport – YQB). Quebec jest czwartą destynacją w Kanadzie, po Montrealu, Toronto i Vancouver, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330-200, który zabiera na pokład 224 pasażerów. W nadchodzącym sezonie letnim oferta Air France do Kanady będzie o 25 proc. większa niż przed pandemią. Jednocześnie Air France przedłużył elastyczne zasady podróżowania – wszystkie bilety zakupione do 28 lutego 2022 r. na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku można bezpłatnie zmieniać i zwracać.

Nowe połączenie będzie odbywało się według następującego rozkładu: wylot z Paryża (rejs AF0352) o godzinie 13:10 i przylot do Quebec City o godzinie 14:40. Lot powrotny (AF0353) z Quebec City zaplanowany jest na godzinę 17:00 z lądowaniem w Paryżu o 05:45 rano kolejnego dnia. Loty będą odbywały się 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty samolotem Airbus A330-200 z 224 miejscami na pokładzie w trzech kabinach: Biznes, Premium Economy i Ekonomicznej.

To nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryża stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty dla pasażerów Air France, którzy nadal mogą podróżować codziennie specjalnym autobusem między Montrealem (lotnisko Pierre Elliott Trudeau ) a Quebec City. Usługa jest oferowana bezpłatnie, w ramach biletu Air France.

Poza nową trasą do Quebec, Air France oferuje loty do Montrealu (do 4 lotów dziennie), Toronto (do 2 lotów dziennie) i Vancouver (1 lot dziennie).

Rozkład lotów podlega zmianom w zależności od aktualnie panujących ograniczeń podróżnych. Air France stale monitoruje światową sytuację w związku z pandemią Covid-19. Środki ochrony zdrowia, jak też rozkład lotów i procedury są regularnie dostosowywane do sytuacji zdrowotnej i wymogów podyktowanych przez władze krajów, do których linia oferuje loty. Pasażerów zachęca się, aby przed każdą podróżą sprawdzali aktualne formalności związane z wyjazdem i tranzytem. Pomocna w tym zakresie jest specjalnie przygotowana strona airfrance.traveldoc.aero.

Elastyczne planowanie – bilety z gwarancją zwrotu

Zgodnie z aktualną polityką handlową przewoźnika, wszystkie bilety Air France zakupione do 28 lutego 2022 r. na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku są w pełni elastyczne. Klienci mogą dokonać bezpłatnej zmiany biletu na inne daty lub inny kierunek. Drugą opcją jest rezygnacja z podróży i zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż w przyszłości. W razie niewykorzystania – kupon podlega zwrotowi. W sytuacji jeśli lot zostanie odwołany przez linię, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrotu środków za bilet.