Air France łączy Kraków z Paryżem

archiwum Air France

W Krakowie, powitany tradycyjnym salutem wodnym, wylądował pierwszy samolot linii Air France realizujący loty na trasie Paryż-Kraków.

Francuski przewoźnik od wczoraj oferuje sezonowy rejs do Paryża 4 razy w tygodniu (oraz loty dodatkowe z uwagi na Światowe Dni Młodzieży) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot – 28 sierpnia). Uroczyste powitanie i przecięcie wstęgi odbyło się bezpośrednio na płycie lotniska, w obecności przedstawiciela lotniska Kraków Airport, Air France, Konsula Francji w Krakowie oraz załogi lotu. Na pasażerów pierwszego w tym sezonie lotu Air France relacji Kraków-Paryż czekała mała uroczystość przy bramce do samolotu – słodki poczęstunek i upominki.

Nową trasę obsługuje samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Po Warszawie, Kraków jest drugim polskim miastem, do którego lata linia Air France.

Frantisek Siling, dyrektor generalny i sprzedaży Air France KLM w Polsce, powiedział: “Ogromnie się cieszę, że linia Air France oferuje pasażerom nowe połączenie z Krakowa do Paryża. Dzięki temu możemy wzmocni pozycję Grupy Air France KLM na dynamicznie rozwijającym się obszarze aglomeracji krakowskiej. Uruchomienie tego lotu nastąpiło niedługo po udanej inauguracji lotów KLM z Krakowa do Amsterdamu w maju 2015 roku.”