Air France KLM inwestuje w rozwój ponad miliard euro

Grupa Air France KLM do tej pory zainwestowała już ponad 700 milionów euro w nowe kabiny. W tym 500 milionów euro w ramach projektu „Best&Beyond” w usprawnienia produktowe na pokładzie samolotów Air France. Modernizacja objęła wszystkie kabiny francuskiego przewoźnika na trasach dalekiego zasięgu: od Klasy Ekonomicznej, Premium, Biznes po najbardziej luksusową – Klasę Pierwszą – La Première.

Część nakładów finansowych z puli „Best&Beyond” została przeznaczana na szkolenia ponad 19 tysięcy pracowników linii Air France, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Kolejne 200 milionów euro kosztowało odnowienie World Business Class, czyli Klasy Biznes KLM. Do 2017 roku Grupa Air France KLM planuje zainwestować w swoje produkty i usługi ponad miliard euro.

Chloe Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce powiedziała: “„Planując nasze inwestycje nie nastawiamy się na szybki zwrot. Linia Air France w zeszłym roku obchodziła 80. urodziny, a KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie nadal funkcjonującą pod tą samą nazwą! Patrzymy w przyszłość i staramy się oferować usługi, jak najlepiej dostosowane do potrzeb naszych klientów. Aby pozostać konkurencyjnym, trzeba inwestować w jakość produktu. Naszym głównym celem jest pozostanie w czołówce światowych graczy na rynku transportu lotniczego. Polska zawsze była dla nas ważna, o czym świadczą nasze liczne inwestycje w tym kraju. W Europie działamy w dziewięciu regionach. Rejon Europy Środkowej jest specyficzny, bo jako jedyny w 2013 roku zrealizował swoje cele sprzedażowe. I to dzięki Polsce, która stanowi mniej więcej jedną trzecią tego rynku pod względem obrotów. Polska jest obecnie w lepszej sytuacji niż reszta Europy.”

Ogromne inwestycje Air France KLM są odpowiedzią na coraz silniejszą konkurencję w lotnictwie. Samolot Boeing 777 należący do linii Air France wyposażony w odnowione kabiny zrealizował swój pierwszy lot 23 czerwca na trasie Paryż-Nowy Jork. Po raz pierwszy pasażerowie francuskiego przewoźnika mogli cieszyć się nową Klasą Ekonomiczną, Premium Economy (jest to kabina oferująca każdemu podróżnemu dodatkowe 40 procent więcej miejsca) oraz Klasą Biznes – nazywaną teraz prawdziwym kokonem w przestworzach. Nowe fotele są systematycznie instalowane w 44 samolotach typu Boeing 777, które stanową trzon długodystansowej floty linii Air France. Cały proces zakończy się w roku 2016. W sumie wymienionych zostanie prawie 10 000 foteli w Klasie Ekonomicznej, ponad 1 100 w Premium Economy i 2 102 fotele w Klasie Biznes. Nowe kabiny biznes będą dostępne do końca 2014 roku na trasach do Singapuru, Jakarty, Tokio, Houston, Nowego Jorku i Szanghaju. Na kierunkach do Douala, Dubaju, Bostonu, Malabo, Singapuru i Sao Paulo zmiany zostaną wprowadzone w roku 2015.
Już tego lata KLM oferuje nową World Business Class w 22 samolotach typu Boeing 747. Natomiast do września 2015 roku wszystkie samoloty Boeing 777-200 i Boeing 777-300 należące do holenderskiego przewoźnika, będę zmodernizowane. Na uwagę zasługują przede wszystkim szerokie fotele rozkładane do 180 stopni do płaskiego łóżka. Poprzez odpowiednie rozmieszczenie na pokładzie fotele gwarantują doskonałą wygodę i prywatność wszystkim pasażerom klasy biznes. Wyjątkowo duże, jak na standardy lotnicze 17 calowe monitory dotykowe, zapewniają bogaty program rozrywkowy.