Air France-KLM i Accor stworzyły ofertę dla stałych klientów: „Miles+Points”

archiwum KLM-Air France

Od 20 czerwca tego roku członkowie programu lojalnościowego, należącego do Air France KLM – „Flying Blue” oraz uczestnicy „Le Club AccorHotels”, oferowanego przez sieć hotelową Accor – mogą skorzystać z nowej propozycji. Decydując się na wirtualne połączenie kont, można teraz zarabiać jednocześnie mile i punkty, realizując przeloty lub korzystając z pobytów hotelowych oferowanych przez obie firmy.

Opcja „podwójnego” nagradzania członków w obu programach nosi nazwę „Miles+Points” i jest pierwszą tego typu wspólną inicjatywą firm w sektorze europejskiego przemysłu turystycznego. To nowe, wzmocnione partnerstwo obu firm oferuje klientom więcej możliwości zarabiania i bardziej elastycznego wydawania oszczędności na nagrody. Pozwala zarówno Grupie Air France-KLM, jak i Grupie Accor budować lojalność swoich członków na różnych etapach podróży.
Teraz za każdym razem, kiedy klienci podróżują lotem Air France, KLM lub Air France HOP! lub nocują w uprawnionym hotelu sieci Accor – jednocześnie zarabiają Mile we Flying Blue i Punkty w Le Club AccorHotels.

Dodatkowo wprowadzono możliwość transferu Mil i Punktów między kontami jednego właściciela – Mile można wymieniać na Punkty, a Punkty na Mile, aby umożliwić członkom bardziej elastyczne wykorzystywanie zgromadzonych oszczędności.

• Za każdy pobyt hotelowy Accor będą przyznawane nie tylko punkty Le Club Accor, ale również Mile Flying Blue,
• Za każdy lot Air France-KLM i Air France HOP! otrzymamy nie tylko Mile Flying Blue, ale też punkty Le Club Accor,
• Mile Flying Blue można wymieniać na punkty Accor i odwrotnie, aby korzystać z szerszej gamy nagród,
• Na klientów, którzy połączą konta w usłudze „Miles+Points” czekają bonusy powitalne.

Ile uczestnik programu zarobi dzięki „Miles+Points”?

• Kupując bilet lotniczy:
Za każde 10 Euro wydane na bilet (bez podatków lotniskowych) uczestnik otrzymuje:
5 punktów Le Club Accor + od 40 do 80 mil Flying Blue (w zależności od poziomu karty)

• Kupując pobyt hotelowy Accor:
Za każde 10 Euro wydane na hotel uczestnik otrzymuje:
2-10 Mil** Flying Blue + standardowe punkty w Le Club Accor

Jak zarabiać podwójnie?

Aby skorzystać z usługi „Miles+Points” i zarabiać jednocześnie w obu programach należy:
– posiadać członkostwo w obu programach: Flying Blue oraz Le Club AccorHotels;
– dokonać „połączenia” kont – w tym celu należy zalogować się do jednego z programów – na flyingblue.com lub na stronie Le Club AccorHotels, a następnie znaleźć przycisk „połączenie kont” (link accounts);
– po połączeniu, uczestnik zaczyna automatycznie gromadzić Mile Flying Blue i Punkty Accor jednocześnie za każdą kwalifikującą się usługę obu firm (lot, hotel) w ramach oferty „Miles+Points”;
– kupując bilet lotniczy lub pobyt hotelowy wystarczy podać jeden numer członkowski, czyli nadal podajemy numer karty Flying Blue przy rezerwacji przelotu, a w hotelu Accor okazujemy kartę Le Club AccorHotels. Ponieważ członkostwa w obu programach są wirtualnie powiązane – za przelot lub hotel – zarobimy jednocześnie w obu programach.

Benjamin Smith, dyrektor generalny Air France-KLM, powiedział: „Spełnianie, a nawet przekraczanie oczekiwań klientów jest naszym głównym celem. Rozbudowanie wachlarza okazji do zdobywania Mil Flying Blue i opcji ich wykorzystywania na nagrody było kluczowym powodem stworzenia usługi „Miles+Points”. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć siły z naszym partnerem hotelowym – siecią Accor, ponieważ nasze usługi się uzupełniają, tak więc nasi klienci będą mogli teraz zarabiać więcej i częściej. Mamy nadzieję, że dzięki nowej opcji „Miles+Points”, umocnimy pozycję Flying Blue, jako wiodącego programu lojalnościowego, który przynosi jeszcze więcej korzyści swoim uczestnikom na każdym etapie podróży.”

Sebastien Bazin, prezes Accor, dodał: “Partnerstwo pomiędzy Air France-KLM i Accor zostało rozbudowane, aby przynosić jeszcze większe profity naszym najbardziej lojalnym klientom. Połączyli w nim siły dwaj potężni gracze europejskiego przemysłu turystycznego, którzy zrobili kolejny krok w budowaniu lojalności i relacji ze swoimi klientami.”

Co warto wiedzieć o „Miles+Points”:

• Do „Miles+Points” mogą przystąpić wszyscy członkowie Flying Blue (jak też Le Club Accor), niezależnie od miejsca zamieszkania i poziomu karty.
• Podwójne naliczanie dotyczy przelotów i pobytów hotelowych realizowanych po 20 czerwca 2019, pod warunkiem uprzedniego połączenia kont.
• Połączenie kont i korzystanie z „Miles+Points” nie wpływa na poziom członkowski, ani pozostałe zasady działania Flying Blue.
• Oferta „Miles+Points” dotyczy wszystkich lotów wykonywanych przez linie Air France, KLM i Air France HOP! oraz wybranych hoteli z sieci Accor (niektóre, takie jak Formule1, Ibis Budget są wyłączone), szczegóły można sprawdzić na stronie AccorHotels.
• Dodatkowe Mile i Punkty będą widoczne na tradycyjnym wykazie punktacji członka, po zalogowaniu do konta, w ciągu 10 dni od lotu / pobytu hotelowego.
• Wszystkie osoby, które zdecydują się na połączenie kont, otrzymają bonus powitalny od obu partnerów programu: 5 XP (we Flying Blue) oraz 1 Status Night (w Le Club Accor) po odbyciu pierwszego przelotu, a dodatkowo: 5 XP (we Flying Blue) oraz 1 Status Night (w Le Club Accor) po pierwszym pobycie hotelowym. Łączna wartość bonusu to 10 XP + 2 Status Nights.
• Mile i Punkty są przyznawane również za opcje dodatkowe do biletu Air France-KLM, kupowane osobno, jak na przykład dodatkowy bagaż, posiłki a’la carte, miejsca specjalne w samolocie.
• Mile można wymieniać na Punkty, a Punkty na Mile. Minimalny pakiet 4000 Mil Flying Blue (lub jego wielokrotność) można zamienić na 1000 Punktów Accor. Natomiast Punkty Accor, w minimalnej ilości 2000 (lub wielokrotność) można wymienić na 1000 Mil Flying Blue. Dzięki temu, członek może transferować swoje zasoby między własnymi kontami, aby np. szybciej zgromadzić potrzebne środki do zamówienia nagrody.