Air France KLM – będzie więcej lotów z i do Polski

Air France KLM wracają na większość tras
Samoloty KLM i Air France na lotnisku/fot. archiwum KLM Air France

Obie linie planują jednak stopniowe zwiększenie częstotliwości lotów do/z Polski. Niebawem przybędzie też nowa trasa KLM: Poznań-Amsterdam.

W tym miesiącu, 25 października, siatka KLM wzbogaci się o nowe połączenie między Amsterdamem a Poznaniem, lot będzie odbywał się 5 razy w tygodniu. W listopadzie oferta lotów KLM w Europie jest planowana na poziomie 55 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM jest realizowana na poziomie około 60 proc. pod względem liczby oferowanych miejsc i obejmuje około 80 proc. destynacji. Aktualnie, ze względu na liczne lokalne restrykcje wjazdowe do poszczególnych państw, jedna trzecia wszystkich lotów KLM dalekiego zasięgu realizuje wyłącznie przewóz towarowy.

Od początku września przewoźnik wznowił połączenie (dwa razy w tygodniu) do chińskiego miasta Hangzhou. Lot odbywa się z międzylądowaniem w Seulu w Korei Południowej. Linia na nowo oferuje też loty do Kairu (dwa razy w tygodniu). Data planowanej na 26 września b.r. inauguracji lotów do Rijadu (Arabia Saudyjska) została zmieniona na 7 grudnia 2020.

Natomiast na 29 października b.r. KLM zaplanował wznowienie lotów do Edmonton w Kanadzie. Będzie to rejs łączony, z wcześniejszym lądowaniem w Calgary.

Plany Air France

Air France w swoim rozkładzie zimowym zaplanował loty na okres od 26 października 2020 do stycznia 2021. W świetle nadal obowiązujących ograniczeń w podróżach do wielu krajów, w listopadzie i grudniu przewoźnik będzie realizował około 50% swojej oferty. Tam gdzie to możliwe, Air France planuje nadal zwiększać oferowanie na trasach międzykontynentalnych. Dotyczy to w szczególności lotów na Karaiby i w rejon Oceanu Indyjskiego i obejmuje dodatkowe loty na wyspy Gwadelupa, Martynika i Reunion.

Oferta lotów Air France do/z Paryża od 26 października 2020 do 17 stycznia 2021:

• Kraków: 3 loty tygodniowo (we wtorki, czwartki i soboty)
• Warszawa: w zależności od dnia tygodnia: od 1 do 2 lotów dziennie

Oferta lotów KLM do/z Amsterdamu od 25 października 2020:

• Gdańsk : 2 loty dziennie
• Kraków: 2 loty dziennie (od 23 listopada b.r. – 3 loty dziennie)
• Warszawa: 2 loty dziennie
• Wrocław: 5 lotów tygodniowo
• Poznań: 5 lotów tygodniowo.

KLM połączy Poznań z Amsterdamem