Air France dba o najmniejszych pasażerów

archiwum Air France

Warto pamiętać, że dziecko, które ukończyło 2. rok życia może być pełnoprawnym członkiem programu lojalnościowego Flying Blue. Jego członkowie gromadzą mile za przeloty AIR FRANCE i KLM, inne linie z sojuszu Sky Team oraz za usługi partnerów programu (np. hotele, wypożyczalnie samochodów).

Francuski przewoźnik AIR FRANCE w swoim paryskim porcie bazowym im. Charles’a de Gaulle’a udostępnia bez dodatkowych opłat pomieszczenia z niezbędnym wyposażeniem do przewijania dzieci (zarówno w części przylotów i odlotów). Tuż za bramkami kontroli bezpieczeństwa dostępne są również składane wózki dziecięce, ułatwiające rodzinom dotarcie do stanowisk odprawy. W odnowionej części lotniska na ponad 200 metrach kwadratowych znajdują się specjalnie zaprojektowane strefy dla dzieci w różnym wieku. Salon do wypoczynku dla najmłodszych obejmuje minipoczekalnię wyposażoną w wygodne krzesła, fotele, pufy i stoły. Dzieci mogą brać udział w zajęciach manualnych, a także oglądać kreskówki i filmy. W strefie interaktywnej przeznaczonej dla nieco starszych podróżnych, można bez dodatkowych opłat oglądać filmy czy grać w gry komputerowe.
Pasażerowie (poniżej 2. roku życia) za przelot francuskimi liniami płacą 10 proc. taryfy lotniczej (plus opłaty lotniskowe). Na trasach dalekiego zasięgu jest możliwość zamówienia specjalnej gondoli (są one przeznaczone dla dzieci ważących poniżej 10 kg i mierzących mniej niż 70 cm). Jeśli rodzic zdecyduje się wykupić osobne miejsce dla swojej pociechy, to może ono podróżować w regulowanym nosidełku samochodowym przymocowanym do fotela. Dzieci powyżej 2. roku życia objęte są opłatą w zależności od taryfy od 25 proc. do 100 proc. taryfy lotniczej plus opłaty lotniskowe.

W czasie lotów powyżej 2,5 godziny podawany jest specjalny posiłek dla młodszych dzieci dostosowany do ich wieku (np. ciastka oraz słoik z gotowym daniem).
Dzieci w wieku od 5 do 15 lat, jeśli podróżują same, muszą znajdować się pod specjalną opieką obsługi AIR FRANCE. Ta dodatkowa usługa (tzw. UM – „Unaccompanied Minors”) podlega opłacie 50-75 EUR. Informacje o tym, że dziecko będzie podróżować bez opiekuna należy przekazać przewoźnikowi w chwili rezerwacji biletu.
Warto pamiętać, że dziecko, które ukończyło 2. rok życia może być pełnoprawnym członkiem programu lojalnościowego Flying Blue. Jego członkowie gromadzą mile za przeloty AIR FRANCE i KLM, inne linie z sojuszu Sky Team oraz za usługi partnerów programu (np. hotele, wypożyczalnie samochodów).
Dziecko do 2. roku życia podróżujące na kolanach opiekuna może mieć ze sobą następujący bagaż bez dodatkowych opłat: 1 sztukę bagażu podręcznego, o wadze poniżej 12 kg, którego rozmiary nie przekraczają 55 cm x 35 cm x 25 cm, 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz składany wózek, nosidełko lub fotelik samochodowy (który przewozi się bezpłatnie jako dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego).