Air France – aplikacja ICC AOK Pass pozwoli na elektroniczną weryfikację testów

fot. archiwum Air France

11 marca ruszy 4-tygodniowy program pilotażowy na 2 trasach Air France: Paryż (CDG) – Gwadelupa (Pointe-à-Pitre) oraz Paryż (CDG)-Martynika (Fort-de-France). Program będzie testował aplikację pod nazwą ICC AOKpass, która została stworzona przy współpracy z MedAire/International SOS. 

ICC AOKpass to aplikacja mobilna dostępna na smartfony, która umożliwia pasażerom bezpieczne przechowywanie wyników testów na COVID-19 wykonanych w jednym z laboratoriów partnerskich. Pasażerowie posługujący się aplikacją będą mogli przedstawić służbom kontrolnym na lotnisku wynik swojego testu w formie elektronicznej (w aplikacji), zamiast papierowego zaświadczenia. ICC AOKpass zapewnia bezpieczną weryfikację, zgodnie z przepisami kraju docelowego, poprzez sieć zabezpieczoną technologią blockchain.

Pasażerowie nie będą mieli obowiązku posiadania aplikacji na wspomnianych trasach, a testowanie będzie realizowane na zasadzie dobrowolności. Przewoźnik chce sprawdzić działanie aplikacji w rzeczywistych warunkach oraz poznać opinie klientów na temat tego rozwiązania. Air France podzieli się spostrzeżeniami zebranymi w fazie testowej z innymi liniami lotniczym z sojuszu Skyteam, które obecnie też testują różne rozwiązania do cyfryzacji dokumentów medycznych.

Catherine Villar, starszy wiceprezes ds. Obsługi Klienta w Air France, powiedziała: „Poprawa i uproszczenie obsługi klienta jest stałym priorytetem Air France. Planowane testy aplikacji AOKpass są dowodem naszych starań w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że zmiany, jakich wszyscy obecnie doświadczamy, wpłyną na sposób, w jaki podróżujemy w dłuższej perspektywie. Dlatego jesteśmy w pełni zaangażowani i wspieramy wszystkie innowacyjne projekty, które mogą pomóc nam sprostać nowym wyzwaniom.”

Sébastien Bedu – Product Manager w MedAire / International SOS, dodał: „Mamy przyjemność współpracować i wspierać Air France w testowaniu ICC AOKpass i z niecierpliwością czekamy na pomyślne wdrożenie rozwiązania, aby osiągnąć nasz wspólny cel, jakim jest ponowne bezpieczne otwarcie nieba.”

Air France – loty na Reunion z dwóch lotnisk paryskich

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center