Air Balitc zainaugurował loty z Warszawy do Popradu

AG

W ubiegłym tygodniu samolot Bombardier w barwach Air Baltic przewiózł pierwszych pasażerów na trasie Warszawa – Poprad. Pierwsi narciarze po 45 minutach lotu przywitani zostali szampanem i tortem.

W tym sezonie rejsy odbywać się będą we wtorki oraz w dwa czwartki (7 i 14 stycznia 2016 r.), trasę obsługiwać będzie na ogół samolot Boeing 737-300.
Czas przelotu z Warszawy do Popradu wynosić będzie maksymalnie 65 minut, ale jak pokazał pierwszy lot, przy sprzyjających warunkach trwa to trzy kwadranse.
Lotnisko w Popradzie dzieli od najbliższych terenów narciarskich kilkanaście minut jazdy busem. Od innej atrakcji – aquaparku Aquacity w Popradzie – kilka minut jazdy.
Te najbliższe stacje narciarskie to oczywiście ośrodki w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokowcu i Szczyrbskikm Jeziorze. W tej pierwszej trwają intensywne przygotowania do pierwszego mini-wysokiego sezonu (Święta Bożego Narodzenia i Sylwester), naśnieżanie. Otwarta jest i bardzo dobrze przygotowana trasa od stacji Start do początkowej stacji gondoli.
W Starym Smokowcu na razie nie są czynne ani nartostrada ani sankostrada z Hrebienka. Można jednak zwiedzać świątynię lodową na Hrebienku. W Szczyrbskim Jeziorze – na razie nie działają wyciągi na górnym odcinku na Solisku, ale można szusować na trasach niebieskich i czerwonych od najdłuższego orczyka prowadzącego od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.
Połączenie z Popradem umożliwia także łatwiejsze dotarcie do największej słowackiej stacji narciarskiej – Jasnej pod Chopokiem. Po godzinie jazdy busem możemy jeździć na kilku otwartych już trasach, zarówno po północnej, jak i południowej stronie

Ceny biletów na samoloty Air Baltic kształtują się od 150 zł w jedną stronę. W cenie biletu każdy pasażer może przewieźć do 8 kg bagażu podręcznego dodatkowo. Grupy zorganizowane /6 i więcej osobowe/ są zwolnione z opłat za bagaż rejestrowany /do 20 kg/. Narty i deski snopwboardowe lecą za darmo.
Lotnisko w Popradzie jest niewielkie. Może też się zdarzyć, jak wszędzie, że ze względu na warunki pogodowe, samolot nie wystartuje. Warto pamiętać, że od 18 grudnia z Tatralandii do Warszawy (przez Stary Smokowiec i Tatrzańską Łomnicę oraz Zakopane, Kraków, Kielce i Radom) kursują autobusy PKP Polonusa. Startują o 19.20 spod Tatralandii i o 5,20 są na Dworcu Zachodnim w Warszawie. W wypadku odwołania lotu, pasażerowie spieszący się do Polski zdążą skorzystać z tej alternatywy.

{gallery}3190{/gallery}