Air Astana rozszerza zakres połączeń z Niemiec

W nadchodzącym sezonie letnim Air Astana jeszcze bardziej zwiększy liczbę lotów z Niemiec i będzie łączyć je z Kazachstanem do dziesięciu razy w tygodniu. Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów 27 marca 2022 r. linia zwiększy liczbę lotów między Frankfurtem a kazachską stolicą Nur-Sułtan z czterech do pięciu tygodniowo.

Od 12 maja 2022 r. narodowy przewoźnik Kazachstanu będzie obsługiwał trasę między Frankfuretm a Nur-Sułtan sześć razy w tygodniu, a od 31 maja 2022 r. będzie to połączenie codzienne. Zmienią się godziny lotów na tej trasie. Lot KC922 startuje z Frankfurtu o godz. 19:55 i będzie nad miejscu następnego dnia rano o godz. 5:35. W drodze powrotnej odlot lotu KC921 z Nur-Sultan zaplanowano na godz. 16:10, a przylot do Frankfurtu na godz. 18:30 tego samego dnia. Połączenie to jest obsługiwane przez samoloty Airbus A321LR w konfiguracji dwuklasowej.

Pasażerowie, którzy lecą liniami Air Astana z Frankfurtu do Nur-Sultan, mogą przesiąść się do wielu innych miejsc w Kazachstanie i Azji Środkowej. Na przykład, o 7:00 rano mogą polecieć do metropolii Almaty na południu kraju.

Oprócz połączeń do Nur-Sułtan, Air Astana będzie nadal latać do miasta Uralsk w północno-zachodnim Kazachstanie, wykonując jeden lot tygodniowo (w środy) w letnim rozkładzie lotów.

Loty do Atyrau nad Morzem Kaspijskim, które są również obsługiwane przez Air Astana raz w tygodniu, zostaną przeniesione z Frankfurtu do Amsterdamu od początku letniego rozkładu lotów 2022 z powodów logistycznych.

Po zawieszeniu na ostatnie dwa lata z powodu pandemii, sezonowe połączenie pomiędzy Hanowerem a Kostanay w północnym Kazachstanie zostanie wznowione w miesiącach letnich. Loty będą odbywać się w każdą sobotę w okresie od 14 maja do 4 września 2022 r., a od 4 czerwca dodatkowo w każdą niedzielę.

“Nie tylko prezentując naszym pasażerom i partnerom handlowym stabilny rozkład lotów od lata 2020 roku i pomimo pandemii, ale także mogąc sukcesywnie rozszerzać nasze usługi, jesteśmy jeszcze bardziej zadowoleni, że od przyszłego lata ponownie będziemy codziennie obsługiwać ważne połączenie między Frankfurtem a Nur-Sułtanem” – powiedziała Susith Hettihewa, Senior Regional Manager EU Central & East, Turkey w Air Astana. “Cieszymy się również z powrotu do Hanoweru na kilka miesięcy, zwłaszcza, że z połączenia do Kostanay korzysta wiele osób, które odwiedzają swoje rodziny, przyjaciół i krewnych w Kazachstanie.”

Air Astana przywróciła pełną siatkę połączeń