Air Astana prezentuje projekt “Upcycling dla przyszłości”

fot. Air Astana

Air Astana zaprezentowała “Upcycling dla przyszłości”, projekt kreatywnego recyklingu zużytych części lotniczych. Wycofane części zamienne z samolotów Boeing 767 i Airbus A320, w tym stożki nosowe, pokrywy przestrzeni bagażowej, ramy foteli i inne elementy wyposażenia kabiny zostały przekształcone w unikalną kolekcję mebli i dekoracji wnętrz.

Bezpłatna wystawa części lotniczych z recyklingu będzie prezentowana w Galerii Esentay w Ałmaty. Przedmioty na wystawie, w tym stoły, krzesła i plecaki uszyte z tkanin tapicerki kabinowej, nadają się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, z możliwością wytrzymania różnych temperatur i warunków klimatycznych.

“Poprzez kreatywny recykling unikalnych części samolotu i rzadkich materiałów, nie tylko wytwarzamy trwałe produkty, które spełniają cele zrównoważonego rozwoju, ale także zachowujemy ducha samolotu i emocje pasażerów związane z podróżą w zupełnie nowym środowisku” – Peter Foster, prezes i dyrektor generalny Air Astana Group skomentował.

Air Astana stopniowo wdraża szeroko pojętą politykę zrównoważonego rozwoju poprzez eksploatację samolotów o niskim zużyciu paliwa, wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych zmniejszających zużycie papieru oraz selektywną zbiórkę odpadów w biurach.

Air Astana – pierwsze siedem miesięcy lepsze o 9 proc.