Agnieszka Wilczyńska dołącza do Leonardo Hotels Polska. Zajmie się finansami grupy

Agnieszka Wilczyńska, menedżerka ds. finansów Leonardo Hotels Polska
Agnieszka Wilczyńska, menedżerka ds. finansów Leonardo Hotels Polska / fot. materiały prasowe

Z początkiem października 2023 roku Grupa Leonardo Hotels Polska zatrudniła Agnieszkę Wilczyńską na stanowisku finance managera. Specjalistka jest związana z branżą hotelarską od ponad 14 lat.

Agnieszka Wilczyńska jest biegłym rewidentem. Swoją karierę w finansach rozwijała w Deloitte. Doświadczenie w hotelarstwie zdobywała pełniąc rolę dyrektora finansowego krakowskich hoteli Radisson Hotel Group, a w ostatnim roku również kontrolera finansowego na rejon Polski. Jej doświadczenie obejmuje kluczowe obszary księgowości, planowania finansowego, kontrolingu i zarządzania strategicznego.

Wśród zadań: zarządzanie ryzykiem

W Polsce Grupa Leonardo ma cztery hotele: NYX Hotel i Leonardo Royal Hotel w Warszawie oraz Leonardo Boutique Hotel Kraków City Center i Leonardo Boutique Hotel Kraków Old Town. Wśród obowiązków nowej menedżer odpowiedzialnej za finanse znajduje się nie tylko planowanie budżetów, realizacja strategii czy doradztwo operacyjne, ale także odpowiednie zarządzanie ryzykiem i dopasowanie rozwiązań do wyzwań rzucanych przez rynek.

Agnieszka Wilczyńska będzie miała za zadanie rozwijać i wdrażać strategię finansową, która wspomoże rozwój firmy na polskim rynku hotelarskim. Jej celem ma być utworzenie efektywnie działającego działu finansowego, usprawnienie procesów i utrzymanie stabilności finansowej, jak również dostosowanie firmy do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Przygotować grupę do ekspansji

“Znaczną część swojej kariery spędziłam w branży hotelarskiej. Cieszę się, że swoje doświadczenie będę mogła wykorzystać na zupełnie nowym polu, w branży, którą tak dobrze znam. Leonardo Hotels jest w fazie intensywnego rozwoju i właśnie między innymi ta dynamiczna perspektywa skłoniła mnie do nawiązania współpracy z marką. Liczę, że zdobyta przeze mnie wiedza pomoże przygotować grupę do dalszej ekspansji. Elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki gospodarcze, dopasowanie strategii do aktualnych trendów na rynku to klucz do optymalizacji wyników” – zaznacza Agnieszka Wilczyńska.