Africa Showcase Roadshow po raz trzeci w Polsce

Africa Showcase Roadshow odbył się w zeszłym tygodniu w Polsce, Czechach oraz – po raz pierwszy w historii – Rumunii. Kraje te odwiedziło 15 partnerów reprezentujących 12 afrykańskich destynacji.
Odbywające się na całym świecie od 2009 roku w Ameryce Północnej, Azji, Australii, Afryce i Europie, spotkania w ramach Africa Showcase łączą lokalną branżę turystyczną z afrykańskimi partnerami. Wydarzenia gromadzą różnych afrykańskich operatorów, firmy safari, hotele i atrakcje, wszystkie starannie wyselekcjonowane, aby sprostać potrzebom touroperatorów. Uczestnicy warsztatów są specjalistami ds. Afryki lub najlepszymi agentami, którzy mogą oferować produkty turystyczne z Afryki swoim klientom.
Wydarzenie w Warszawie odbyło się 28 lutego w hotelu Presidential, podczas którego wystawcy spotkali się z blisko 40 czołowymi touroperatorami turystyki wypoczynkowej i MICE. Warsztat wzbudził ogromne zainteresowanie gości, którzy docenili profesjonalizm wystawców, wyjątkową atmosferę oraz serdeczną afrykańską gościnność.
„Africa Showcase po raz pierwszy zawitało do Polski w marcu 2023 roku i jesteśmy zachwyceni ubiegłotygodniową trzecią edycją – powiedział Paddington Tucker, dyrektor generalny firmy Travel Advance – Odwiedzający nasze wydarzenie mogli cieszyć się indywidualnymi spotkaniami z hotelami, DMC i zarządami turystyki z Zimbabwe, Zambii, Botswany, Madagaskaru, Namibii, Kenii, Rwandy, Południowej Afryki, Mozambiku, Madagaskaru, Ugandy i Tanzanii. Niewiele afrykańskich krajowych izb turystycznych zainwestowało w promocję w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że to wydarzenie stanowi forum do nauki o destynacjach i rozwoju biznesu”
Podróże do Afryki z rynku Europy Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach wykazują znaczący wzrost i osiągają lepsze wyniki niż wiele innych tradycyjnych rynków generujących ruch turystyczny do Afryki.
,,W tegorocznej edycji Africa Showcase wzięło udział 15 afrykańskich firm – dodała Jacqui Reynolds, współwłaścicielka On Show Solutions, organizującego tę imprezę – 30 proc. z nich jest tu już kolejny raz, ale zawsze zabieramy nowych kontrahentów, aby poszerzyć ofertę dla polskich biur podróży”
Afryka Subsaharyjska dostrzegła potencjał Polski w czasie pandemii. Wtedy to wiele afrykańskich destynacji odnotowało gwałtowny wzrost liczby przyjazdów Polaków. Mamy bezpośrednie loty między Polską a Kenią, Tanzanią/Zanzibarem oraz Madagaskarem. Dodatkowo, Ethiopian Airlines w zeszłym roku uruchomiły połączenia z Warszawy do Addis Abeby. To alternatywa dla przewoźników europejskich i bliskowschodnich. Stolica Etiopii jest bardzo wygodnym punktem przesiadkowym do innych krajów Afryki.
POWIĄZANE WPISY
21 marca 2025
Atrakcje Wyspy Uznam
Wyspa Uznam, położona na pograniczu polsko-niemieckim to jedno z najbardziej urokliwych…
0 Komentarzy5 Minuty
21 marca 2025
Odwiedź Francję po igrzyskach
Przedstawiciele atrakcji turystycznych z Francji zaprezentowali się na warsztatach dla…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2025
Zima w tropikach? Itaka startuje ze sprzedażą sezonu 25/26
Itaka rozpoczyna promocyjną sprzedaż sezonu zima 25/26. Touroperator stawia na egzotykę,…
0 Komentarzy15 Minuty
19 marca 2025
Morza marzeń. Rejsy z Itaką
Z roku na rok dynamicznie rośnie popularność rejsów wycieczkowych. Rejsy stają się stylem…
0 Komentarzy9 Minuty
18 marca 2025
Expo 2025 w Osace: Polska. Dziedzictwo, które napędza przyszłość
13 kwietnia 2025 roku w Osace rozpocznie się Wystawa Światowa Expo 2025. Nasz kraj…
0 Komentarzy6 Minuty
18 marca 2025
Wielkanoc tańszą alternatywą dla majówki 2025
W tym roku długi majowy weekend wypada wyjątkowo blisko świąt Wielkanocnych. Oba terminy…
0 Komentarzy7 Minuty
18 marca 2025
Costa Cruises ogłasza nową edycję rejsu Hit Parade Cruise
Costa Cruises ogłasza nową edycję rejsu Hit Parade Cruise: C|Club 2025, który umożliwi…
0 Komentarzy2 Minuty
18 marca 2025
Abu Zabi gospodarzem konferencji dla najlepszych sprzedawców Itaki
Departament Kultury i Turystyki w Abu Zabi (DCT Abu Zabi) podjął kooperację z firmą…
0 Komentarzy2 Minuty
18 marca 2025
Compensa wprowadza nowe ubezpieczenie podróżne
Firma ubezpieczeniowa Compensa wprowadza nowy produkt – Compensa Podróż, który jest…
0 Komentarzy2 Minuty