Africa Showcase łączy branżę turystyczną w Polsce

Africa Showcase Roadshow po raz drugi w Polsce. /Fot. Travel Advance
Africa Showcase Roadshow po raz drugi w Polsce. /Fot. Travel Advance

Africa Showcase Roadshow odbył się w zeszłym tygodniu w Europie Środkowo-Wschodniej. Polskę, Węgry i Czechy odwiedziło ponad 20 partnerów reprezentujących 12 afrykańskich kierunków.

Odbywające się na całym świecie od 2009 roku w Ameryce Północnej, Azji, Australii, Afryce i Europie, spotkania w ramach Africa Showcase łączą lokalną branżę turystyczną z afrykańskimi partnerami. Wydarzenia gromadzą starannie wybranych operatorów, firmy safari, hotele i atrakcje. Uczestnicy warsztatów są wstępnie zakwalifikowani jako specjaliści ds. Afryki lub najlepsi agenci i operatorzy, którzy mogą sprzedawać Afrykę swoim klientom. Wydarzenie w Warszawie odbyło się 28 lutego w hotelu Bellotto, podczas którego 60 czołowych touroperatorów turystyki wypoczynkowej i MICE spotkało się z partnerami z Zimbabwe, Zambii, Botswany, Madagaskaru, Namibii, Kenii, Malawi, Mozambiku, Ugandy i Tanzanii.

„Africa Showcase po raz pierwszy zawitało do Polski w marcu 2023 roku i jesteśmy zachwyceni ubiegłotygodniową drugą edycją, w której 22 afrykańskie firmy przyjechały do miasta, aby spotkać się z polską branżą turystyczną – powiedział Paddington Tucker, dyrektor generalny firmy Travel Advance, specjalizującej się w marketingu destynacji, którzy współpracują z Africa Showcase – niektórzy z wystawców przyjechali powtórnie będąc zadowolonymi z wyników zeszłorocznych rozmów”

Nie wszyscy z wystawców prowadzą statystyki przyjazdów z podziałem na poszczególne kraje, ale Gondwana Travel Center ma takie dane. Z ich usług w całym 2022 roku skorzystało 502 naszych rodaków.

„W ubiegłym roku mieliśmy już 1318 Polaków – mówi Emile Hart, General Manager &Sales Gondwana Travel Center – a w tym roku do końca stycznia już 180 osób.”

Podróże do Afryki z rynku Europy Środkowo-Wschodniej wykazują w ostatnich latach znaczący wzrost i lepsze wyniki niż w wiele innych tradycyjnych rynkach. Afryka Subsaharyjska zauważyła także Polskę w czasie pandemii, kiedy wiele afrykańskich destynacji odnotowało gwałtowny wzrost przyjazdów Polaków.

„Nasi wystawcy byli zachwyceni entuzjastyczną reakcją agentów oraz operatorów i już zgłaszają założone rezerwacje z Polski – mówi Jacqui Reynolds, współwłaścicielka On Show Solutions – wiele spodziewamy się też po uruchomieniu bezpośredniego połączenia Ethiopian Airlines z lotniska w Warszawie.”

Addis Abeba traktowana jest przez wiele krajów jako alternatywa dla linii lotniczych z Europy i Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty czarterowe biur podróży już teraz kursują między Polską a Kenią, Tanzanią/Zanzibarem i Madagaskarem.