Aegan łączy Kraków z Atenami

archiwum Lotniska w Krakowie

We wtorek, 21 czerwca grecki przewoźnik zainaugurował rejsy na trasie Kraków – Ateny.

Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty).

Warto przypomnieć, że Ateny znalazły sie w ofercie krakowskiego portu lotniczego po czteroletniej przerwie.

Samolot Aegean Airlines, został powitany na krakowskim lotnisku tradycyjnym salutem wodnym, zaś wstęgę symbolicznie przecięli: p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek oraz przedstawiciel linii lotniczej Aegean Detlev Geiser, Aegean Sales Manager.

Radosław Włoszek powiedział: “Aegean Airlines to drugi nowy przewoźnik w tym tygodniu, który rozpoczął rejsy z Kraków Airport. Po czteroletniej przerwie Ateny ponownie zagościły w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Jesteśmy przekonani o potencjale połączenia zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych.”

Detlev Geiser dodał: “W tym roku Grecja jest ulubionym wakacyjnym kierunkiem Polaków, dlatego cieszymy się z uruchomienia bezpośredniego połączenia z Krakowa do Aten.”

We wtorek wylot z Aten zaplanowano na 09:10, lądowanie w Krakowie na 10:35. Z Krakowa samolot wyleci o 11:20 i wyląduje o 14:50 czasu lokalnego w Atenach.
W sobotę zaś odpowiednio: start z Aten o 9:10, lądowanie w Krakowie o 10:35 . Z Krakowa start zaplanowano na 11:20 i o 14:50 czasu lokalnego lądowanie w Atenach.