AccorInvest ma 98,6 proc. akcji Orbisu

Recepcja biura Orbisu
Recepcja biura Orbisu/fot. archiwum Orbisu

W grudniu 2019 roku AccorInvest ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Orbis S.A. z zamiarem nabycia 100 proc. akcji spółki. Proces ten dobiegł właśnie końca i AccorInvest stał się właścicielem 98,6 proc. akcji Orbis S.A.

John Ozinga, dyrektor generalny (CEO) spółki AccorInvest, powiedział: „Cieszymy się, że do naszej Grupy dołącza Orbis, który ma znakomite portfolio aktywów, długoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości i hotelarstwa na kluczowych rynkach oraz zespoły profesjonalistów na co dzień pracujące w tych obszarach. Dzięki integracji z Orbisem portfolio AccorInvest obejmuje obecnie ponad 900 hoteli, tj. 135 tys. pokoi, a łączne przychody wynoszą ponad 4 mld euro. Pozwala nam to zwiększyć geograficzny zasięg działania o dynamiczne rynki europejskie, a także wzmocnić bazę naszych hoteli ekonomicznych i średniej kategorii. Jestem przekonany, że integracja przebiegnie pomyślnie i uruchomi potencjał dalszego rozwoju.”

Transakcja jest ostatnim elementem procesu transformacji Orbisu po nabyciu przez Accor za cenę 286 mln euro części przedsiębiorstwa obejmującej działalność hotelarską prowadzoną na podstawie umów zarządzania hotelami i franczyzy, co miało miejsce w październiku 2019 r. Obecnie Orbis jest właścicielem 73 hoteli w 6 krajach i jako właściciel nieruchomości idealnie uzupełnia strukturę organizacyjną spółki AccorInvest.

Gilles Clavie, prezes i dyrektor Generalny (CEO) Orbis SA, dodał: „W ostatnich latach Orbis dokonał zasadniczych przekształceń swojej działalności. W 2019 roku otworzyliśmy ważny rozdział w historii Grupy, stając się wyłącznie inwestorem i operatorem nieruchomości hotelowych w regionie Europy Wschodniej. Współpraca z inwestorem, który szczególnie dobrze rozumie i wspiera realizację strategii Orbisu, będzie nowym etapem w rozwoju naszej firmy. Dziś AccorInvest i Orbis zapisują pierwszą kartę wspólnej historii, która właśnie się rozpoczyna.”