Accor zbierze książki na Dzień Dziecka

Accor

Od 25 kwietnia do 26 maja w hotelach grupy Accor w całej Polsce zbierane będą książki, które trafią do dzieci przebywających w placówkach medycznych. Grupa Accor nawiązała współpracę z fundacją Zaczytani, aby promować czytelnictwo i działania charytatywne.

W ciągu najbliższego miesiąca sieć hotelowa zbierać będzie woluminy we współpracy z fundacją Zaczytani, która następnie przekazuje książki do placówek medycznych w całym kraju, a jej wolontariusze odwiedzają najmłodszych, aby poprowadzić bajkoterapię. Dzięki rozpoczynającej się, pierwszej na tak dużą skalę, zbiórce książek, fundacja planuje otworzyć 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz centrach aktywności lokalnej.

Książki można zostawić w hotelach

Wielka Zbiórka Książek rozpoczęła się 23 kwietnia i potrwa do dnia matki (26 maja). Po przeliczeniu książki zostaną rozdysponowane do magazynów wskazanych przez Fundacje Zaczytani, a później do placówek medycznych w Polsce. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi książkami lub zakupić nowe to przynosić je można do wybranych hoteli Mercure, Novotel i ibis w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach. Dokładną listę hoteli, które zaangażowane są w zbiórkę można sprawdzić TUTAJ.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy przynieść książki i zostawić je w punkcie zbiórki, jakim są recepcje hoteli sieci Accor.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center