Accor planuje otwarcie pierwszego hotelu Swissôtel na Węgrzech. Powstanie przy nowej sztucznej lagunie w centrum Budapesztu

Swissôtel Budapest Lagoon
Swissôtel Budapest Lagoon / fot. materiały prasowe

Accor powiększa portfolio hoteli na Węgrzech, ogłaszając podpisanie umowy na Swissôtel Budapest Lagoon, pierwszy obiekt szwajcarskiej marki premium w kraju. Hotel, którego otwarcie jest zaplanowane na 2028 rok, zaoferuje gościom 200 pokoi i apartamentów z widokiem na wybudowaną w ramach inwestycji lagunę nad Dunajem.

Accor realizuje swoje plany rozwoju na Węgrzech. Po wprowadzeniu marki Pullman do na początku roku, grupa ogłosiła podpisanie umowy z Forty Management na otwarcie pierwszego hotelu Swissôtel w Budapeszcie. Nowy obiekt dołączy do portfolio hoteli Accor w kraju, które obejmuje obecnie 27 hoteli. Grupa planuje otwarcie trzech kolejnych w najbliższych latach.

Hotel nad sztuczną laguną w centrum miasta

Swissôtel powstała w 1980 roku jako marka premium. Zlokalizowany nad brzegiem Dunaju nowy hotel w Budapeszcie zaoferuje gościom 200 pokoi i apartamentów z widokiem na lagunę zlokalizowaną w centrum miejskim. Central District Lagoon City będzie nową dzielnicą powstałą po rekonstrukcji terenów przemysłowych, samowystarczalną pod względem zapotrzebowania na energię dzięki przyjaznym dla środowiska technologiom, takim jak panele słoneczne i pompy ciepła. Centralną częścią projektu jest sztuczna laguna o powierzchni 10 tys. mkw. z czystą wodą i 3,5 tys. mkw. piaszczystych plaż. Inwestycja jest zlokalizowana na wschodnim brzegu Dunaju, w dzielnicy Pesterzsébet w Budapeszcie.

“Swissôtel Budapest Lagoon będzie jednym z naszych flagowych projektów premium w Europie Środkowo-Wschodniej. Połączy wysokie standardy branży z dbałością o doświadczenia gości. Central District Lagoon City cechują technologiczne innowacje, a nowy obiekt zapewni gościom wgląd w przyszłość hotelarstwa w regionie” – komentuje Frank Reul, wiceprezes Accor, odpowiedzialny za rozwój marek Accor w Europie Wschodniej, na Bałkanach, we Włoszech i Grecji.

Swissôtel Budapest Lagoon zaoferuje dostęp do laguny z prywatną plażą i podgrzewaną wodą w sezonie letnim, zaś w zimie – do lodowiska. W hotelu znajdą się dwie restauracje, lobby bar, spa, zaplecze odnowy biologicznej i fitness oraz sala konferencyjna. Do dyspozycji gości będzie także parking na 200 miejsc.

Inwestycja w kurort w środku Budapesztu

Central District Lagoon City będzie dzielnicą stworzoną przez Forty Management, rumuńskiego dewelopera rozwijającego projekty wielofunkcyjne w przestrzeniach miejskich. Centralną część inwestycji zajmie technologia opracowana i opatentowana na całym świecie przez amerykańską firmę Crystal Lagoon®, która zajmuje się usługami biochemicznymi i wodnymi. Innowacja ta pozwala na budowę i utrzymanie zrównoważonych sztucznych lagun, które oferują idylliczny styl życia, typowy dla tropikalnego kurortu, w dowolnym miejscu na świecie. Obecnie w skali globalnej firma rozwija ponad 1000 zbiorników. Forty Management jest jedną z niewielu firm na świecie upoważnionych do wykorzystania tej technologii w ramach koncepcji Private Lagoon (Lagoon City). Projekt został skoordynowany przy wsparciu Mircea Ioan Drăghici z Est Hospitality Consulting z ponad 23-letnim doświadczeniem w hotelarstwie, doświadczeniem w operacjach hotelowych, doradztwie i zaangażowaniu na szczeblu rządowym.