Accor ogłasza współpracę z IGLTA w celu rozwoju turystyki LGBT+

Accor będzie działał na rzecz turystyki LGBT+

Grupa hotelarska Accor wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Turystycznym Gejów i Lesbijek (IGLTA) nawiązują współpracę w celu rozwoju turystyki LGBT+.

Accor oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Turystyczne Gejów i Lesbijek (IGLTA), wiodąca globalna organizacja członkowska działająca na rzecz rozwoju turystyki LGBTQ+, połączyły siły, by zapewnić wszystkim podróżnym atmosfery otwartości i wzajemnego wsparcia. To pierwszy krok w realizacji kluczowego filaru zobowiązania Accor w zakresie różnorodności, inkluzyjności i integracji. W ramach planowanych działań grupa zamierza zwiększyć zaangażowanie w społeczność LGBTQ+, sprawiając że każdy pracownik, gość i klient może czuć się mile widziany i doceniany w zespołach i wszystkich lokalizacjach sieci.

Partnerstwo jest wyrazem przekonania Accor o społecznych i ekonomicznych korzyściach płynących z turystyki LGBTQ+ oraz o potrzebie zapewnienia wszystkim podróżującym poczucia, że są mile widziani. Docierając do ponad 4 milionów członków społeczności LGBTQ+, dzięki platynowemu partnerstwu z IGLTA jest zobowiązaniem do promowania turystyki i sygnałem wartości grupy, jako firmy otwartej i sprzyjającej wszystkim społecznościom.

Jako globalny lider i główny pracodawca w branży hotelarskiej, Accor chce odgrywać kluczową rolę w ustanawianiu i zapewnianiu standardów różnorodności i integracji. Wyzwania ostatniego roku tylko wzmocniły znaczenie społeczności i znaczenie wartości Grupy: integracji, równości i troski o innych. Te główne filary są nie tylko siłą napędową dla Grupy, wspierając innowacyjność, ale wpływają także na tworzenie integracyjnego środowiska, w którym wszyscy mogą się rozwijać.

Accor od lat angażuje się w działania na rzecz integracji, równości i różnorodności – czy chodzi o wdrażanie wewnętrznych zasad, promocję zewnętrznych kampanii, jak ibis „We are Open” czy sponsorowanie marszów równości.

Pracownicy czy goście – to ludzie tworzą tożsamość naszego biznesu. Każdy spośród grona 260 000 pracowników z całego świata jest ambasadorem naszej misji, wartości i zasad. Chcemy wykorzystać ten wpływ by dać przykład równości i różnorodności razem we współpracy z IGLTA nie tylko w branży turystycznej, ale dla społeczności na całym świecie.

Duncan O’Rourke, CEO Accor Northern Europe, powiedział: „Od dawna podziwiamy zaangażowanie Accor w różnorodność, równość i integrację. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy rozszerzyć naszą współpracę na zintegrowane, całoroczne podejście do promowania podróży LGBTQ+. Zaangażowanie Accor w tworzeniu bezpiecznych, przyjaznych doświadczeń dla podróżnych LGBTQ+ oraz w promowaniu różnorodności w swoim zespole doskonale współgra z misją IGLTA i pracą naszych globalnych partnerów.

John Tanzella, prezes IGLTA, skomentował: „Jesteśmy niezmiernie dumni, że dołączamy do niesamowitej grupy globalnych firm, które celebrują i wspierają turystykę LGBTQ+. To właśnie różnorodność, ponad 260 000 członków zespołu Accor w 110 krajach sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy, kształtuje naszą tożsamość i definiuje naszą kulturę, w której najważniejsi są ludzie. Jako Grupa jesteśmy z całego serca zaangażowani w zapewnienie, że społeczność LGBTQ+ jest mile widziana. Mamy nadzieję, że nasza aktualna współpraca z IGLTA jeszcze bardziej wzmocni nasze aspiracje do bycia punktem odniesienia w sektorze hotelarskim dla pracowników i gości LGBTQ+.

Steven Daines, Chief Talent & Culture Officer, Accor, dodał: „Tydzień różnorodności i integracji to dla Accor niezwykle ważny moment, aby uczcić naszych pracowników i różnice między nami. To także ważny czas, aby skupić się na kolejnych krokach i zastanowić się nad tym, co jeszcze możemy poprawić. Staramy się nieustannie rozwijać inicjatywy mające na celu zapewnienie społeczności LGBTQ+ wsparcia w podróżowaniu i poznawaniu świata, a nowy filar w ramach polityki Grupy odzwierciedla nasze zaangażowanie w tej istotnej dziedzinie.”

Anne Sophie Beraud, wiceprezes Grupy Różnorodności & Integracji, Accor, zaznaczyła: „Hotelarstwo jest otwarte dla każdego, dlatego w Accor od wielu lat angażujemy się w inicjatywy wspierające równość we wszystkich społecznościach. Bez względu na szerokość geograficzną łączy nas różnorodność, bez wykluczeń i dyskryminacji. Tym bardziej cieszymy się, że w trakcie pride month możemy ogłosić partnerstwo z IGTLA i jako lider ponownie wyznaczać standardy dla całej branży.”

Accor wybuduje w Albanii pierwszy hotel Mövenpick