Accor i Bureau Veritas tworzą nowe certyfikaty sanitarne dla hoteli i restauracji

Grupa Accor oraz Bureau Veritas, czołowy dostawca badań, inspekcji i certyfikacji na świecie, chcą stworzyć nowy system certyfikacji, który ma pomóc otwierać się na nowo obiektom hotelarskim i gastronomicznym, stanowiąc potwierdzenie przestrzegania przez nie odpowiednich norm bezpieczeństwa i protokołów utrzymania czystości.
Nowy certyfikat nadawany będzie zarówno hotelom, jak i obiektom gastronomicznym. Wyznaczy normy sanitarne dla wszystkich obiektów Grupy oraz innych sieci i hoteli niezrzeszonych. Partnerami projektu byli lekarze oraz epidemiolodzy, którzy współpracowali przy jego opracowywaniu z właścicielami hoteli pod markami Accor oraz stowarzyszeniami handlowymi, takimi jak UMIH, GNC czy GNI.
Franck Gervais, CEO Europe Accor, powiedział: „:Przyjmowanie gości, zapewnianie im ochrony oraz troska o innych, wpisane jest w DNA Accor i stanowi kluczową część naszej działalności. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy zapewnić naszych pracowników, klientów i partnerów, że jesteśmy w stanie zaoferować im najlepszą możliwą obsługę. Jako lider branży hotelarskiej w Europie, czujemy się zobowiązani do wyprzedzania potrzeb naszych gości, a także podejmowania najbardziej restrykcyjnych działań w odpowiedzi na dzisiejsze wymogi związane z bezpieczeństwem. Jest nam niezmiernie miło, że wraz z Bureau Veritas możemy być pionierami w tej dziedzinie oraz promować nasze podejście wśród wszystkich interesariuszy.”
Jacques Pommeraud CEO Bureau Veritas Africa & France, dodał: „Już od niemal 200 lat Bureau Veritas realizuje swoją misję budowania świata opartego na zaufaniu. Po wprowadzeniu naszego nowego certyfikatu możemy spełniać oczekiwania społeczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Będzie on bowiem źródłem pewności dla ponownie otwierających się hoteli i restauracji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Accor – najpierw we Francji, a w dalszej kolejności w pozostałych krajach europejskich. Nasze podejście przyniesie korzyści całej branży – każda spółka będzie mogła ubiegać się o przeprowadzenie certyfikacji przez Bureau Veritas.”
W drugiej połowie kwietnia projekt przedstawiony zostanie francuskiej federacji turystycznej Alliance France Tourisme oraz odpowiednim ministerstwom (francuskim Ministerstwom Turystyki, Zdrowia oraz Pracy), aby mogły one wziąć aktywny udział w wypracowywaniu i zatwierdzaniu rekomendowanych standardów. Konkretne propozycje prezentowane będą rządom, odpowiednim ministerstwom oraz komitetom zajmującym się rozluźnianiem restrykcji związanych z pandemią – najpierw we Francji, a następnie w innych częściach Europy.
Rezultatem wspólnych wysiłków ma być praktyczny przewodnik, który otrzymają wszyscy interesariusze branży hotelarskiej. Dzięki niemu będą oni mogli przestrzegać rygorystycznych zaleceń władz (np. WHO czy Ministerstwa Zdrowia) w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeniach dla gości, jak i w biurach oraz restauracjach. Z kolei klienci w Europie będą mieli możliwość sprawdzenia, na specjalnej stronie internetowej Bureau Veritas, czy dany hotel lub restauracja, w których rozważają rezerwację, otrzymała certyfikat od Bureau Veritas, czy też nie.
POWIĄZANE WPISY
20 lipca 2026
A&o zmniejszyło emisję CO₂ na nocleg do 3,58 kg
A&o Hostels opublikowało Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2025 rok. Sieć hosteli…
0 Komentarzy4 Minuty
16 lipca 2026
IGHP: dobry czerwiec w polskich hotelach
Czerwiec był bardzo dobrym miesiącem dla polskich hoteli. Obłożenie wzrosło zarówno…
0 Komentarzy4 Minuty
10 lipca 2026
W Barcelonie otwarto nowy hotel marki Ibis Budget
Marka Ibis Budget, należąca do grupy Accor, otworzyła Ibis Budget Barcelona Center. Hotel…
0 Komentarzy1 Minuty
6 lipca 2026
Nowy trend w turystyce. Coraz więcej Polaków ucieka na wakacje tam, gdzie nie ma zasięgu
Brak zasięgu coraz częściej przestaje być problemem, a staje się jednym z powodów wyboru…
0 Komentarzy6 Minuty
30 czerwca 2026
Sofitel Warsaw Victoria świętował 50-lecie. Jubileusz zgromadził 400 gości
Ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, turystyki, kultury i mediów uczestniczyło w…
0 Komentarzy2 Minuty
24 czerwca 2026
Holiday Inn Warsaw City Centre rozbudował ofertę dla gości biznesowych i turystów
Holiday Inn Warsaw City Centre zakończył rozbudowę swojej oferty. Hotel powiększył…
0 Komentarzy2 Minuty
17 czerwca 2026
IGHP: stabilny maj w hotelach
Maj okazał się dla hotelarzy miesiącem stabilnym. Z najnowszego badania IGHP wynika, że…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Ekosystem direct booking w praktyce. Jak technologia i AI wspierają sprzedaż w hotelu?
To druga część cyklu o strategii direct booking. W poprzednim artykule pokazaliśmy,…
0 Komentarzy6 Minuty










