Turcja: liczba turystów z Polski wzrosła o ponad 176 proc. w porównaniu do 2021 roku

Turcja od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. To także jedno z ulubionych miejsc urlopowych Polaków. W tym roku Turcja przywitała już ponad 16 milionów turystów, z czego 363 tysiące przyjechało z Polski.
Położenie na styku dwóch kontynentów, zróżnicowanie terenu i ciepły klimat są tak atrakcyjne, że turyści przybywają do Turcji przez cały rok. Piękne plaże, lazurowa woda i idealna, słoneczna pogoda przyciągają miliony turystów, którzy uwielbiają wypoczynek w komfortowych hotelach z bogatą ofertą atrakcji i rozległymi kompleksami basenowymi. Turcję odwiedzają też miłośnicy historii i kultury. Tętniące życiem tureckie miasta z niepowtarzalną architekturą i sztuką oraz niesamowite doznania kulinarne niezmiennie od lat fascynują podróżnych, którzy odwiedzają ten kraj.
Podsumowanie pierwszych sześciu miesięcy
Tylko w tym roku, przez pierwsze sześć miesięcy Turcję odwiedziło 16,3 milionów turystów. Co oznacza, że kraj ten osiągnął najszybszy powrót do normalności po okresie pandemii. W bieżącym roku czwarte miejsce wśród krajów europejskich, z których przybyło najwięcej turystów do Turcji, zajmuje Polska (za Niemcami, Wielką Brytanią i Bułgarią).
Do czerwca Turcję odwiedziło 363 895 Polaków, czyli o 176,7 proc. więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku, podczas pandemii, a także o 12,9 proc. więcej niż w 2019 roku, który został uznany za rekordowy. Tylko w czerwcu do Turcji na urlop przybyło 189 074 obywateli polskich. Co oznacza, że liczba turystów z Polski wzrosła o 35,9 proc. względem tego samego miesiąca w 2019 roku, czyli w ostatnim roku przed pandemią. Ponadto jest to o aż 141,7 proc. więcej odwiedzających z Polski niż w czerwcu 2021 roku.
Te liczby znajdują potwierdzenie w licznych polskich sondażach, które wskazują Turcję jako ulubiony kierunek Polaków na wakacje. Według danych portalu wakacje.pl i Travelplanet to najpopularniejsza destynacja klientów biur podróży. Wpływ na to na pewno miało zniesienie wymogu paszportowego w kwietniu i umożliwienie Polakom wjazdu do Turcji na podstawie dowodu osobistego.
Nowa kampania promująca turecką metropolię – Stambuł miasto trendów
POWIĄZANE WPISY
5 lutego 2026
Bookassist zaprezentował nową serię e-booków o AI w hotelarstwie
Bookassist, europejski dostawca technologii wspierających sprzedaż bezpośrednią w…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lutego 2026
Gdzie na zimowy wypoczynek w Polsce? Internauci wskazali najlepsze miejsca
Trzecia edycja plebiscytu „Zimowe Gwiazdy Travelist” dobiegła końca. Internauci z całej…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lutego 2026
Fru.pl: Polacy łapią okazje zimą. Styczeń najtańszym miesiącem na bilety lotnicze
Zima stała się nowym sezonem planowania podróży. Według danych FRU to właśnie w styczniu…
0 Komentarzy4 Minuty
3 lutego 2026
Pary coraz chętniej planują walentynkowe wyjazdy. eSky wskazuje romantyczne kierunki
Coraz więcej par decyduje się na walentynkową podróż, a liczba rezerwacji w tym czasie…
0 Komentarzy3 Minuty
3 lutego 2026
Wkrótce rusza III tura ferii zimowych. Ryanair podpowiada, dokąd lecieć z regionalnych lotnisk
Od 16 lutego 2026 roku w wybranych województwach rozpocznie się III tura ferii zimowych.…
0 Komentarzy3 Minuty
3 lutego 2026
Trydent otwiera sezon narciarski. Trasy i atrakcje czekają na turystów
Trydent rozpoczyna sezon narciarski po ostatnich obfitych opadach śniegu. W wyższych…
0 Komentarzy2 Minuty
3 lutego 2026
Branża turystyczna spotka się w Afryce. Przed nami Global Tourism Forum – Investment Summit Angola 2026
W dniach 7-10 maja 2026 roku Luanda w Angoli będzie gospodarzem Global Tourism Forum –…
0 Komentarzy4 Minuty
2 lutego 2026
Przez cały rok i na dłużej – Węgry rozpoczynają promocję w Polsce. W działaniach marketingowych pomoże agencja Kleber Group
Międzynarodowa agencja PR-owa Kleber Group ogłosiła nawiązanie współpracy z organizacją…
0 Komentarzy2 Minuty
2 lutego 2026
Rekordowy rok chorwackiej turystyki. Polska wśród kluczowych rynków
Polska pozostaje jednym z kluczowych rynków dla chorwackiej turystyki – w 2025 roku kraj…
0 Komentarzy3 Minuty










