Ras Al Khaimah: liczba turystów w emiracie osiągnęła poziom sprzed pandemii

Ras Al Khaimah w okresie od stycznia do czerwca 2022 odwiedziło 521 085 turystów. Oznacza to powrót do poziomu sprzed pandemii i 21 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku.
Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAK TDA) ogłosiło najwyższą liczbę odwiedzających od początku Covid-19. W pierwszym półroczu odwiedziło emirat Ras Al Khaimah 521 085 międzynarodowych i krajowych gości, co oznacza łączny wzrost o 21 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2021 roku oraz powrót do danych sprzed pandemii.
Ulepszona oferta turystyczna i hotelarska
Dobre wyniki Emiratu w 2022 roku wzmocniło otwarcie kilku nowych hoteli i kurortów, w tym Radisson Resort Ras Al Khaimah na wyspie Marjan, InterContinental Mina Al Arab, a ostatnio Mövenpick na wyspie Al Marjan, gdzie znajduje się największy pływający park wodny w Ras Al Khaimah. Emirat może teraz pochwalić się ponad 8 tys. miejscami noclegowymi, a 4617 nowych miejsc jest w przygotowaniu w ciągu najbliższych kilku lat.
Ras Al Khaimah znalazł się ostatnio na liście Greatest Places of 2022 magazynu Time, na której znajduje się 50 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić. Emirat wyróżniono ze względu na ofertę atrakcji typu „adventure” oraz unikalną topografię i georóżnorodność. W uznaniu naturalnego otoczenia emiratu, władze kontynuowały rozwój zrównoważonych nowych atrakcji, aby przyciągnąć odwiedzających zarówno lokalnie, jak i z zagranicy.
Obecnie kluczową atrakcją jest Jais Sledder, najdłuższy zjazd saneczkowy w regionie, obejmujący ponad 1840 metrów zakrętów i osiągający prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Jais Sledder gościł ponad 54 tys. odwiedzających od otwarcia w lutym br.
„Ras Al Khaimah jest jednym z pierwszych miejsc w regionie, które powróciły do poziomu sprzed Covid dzięki szybkiemu dostosowaniu naszej społeczności turystycznej. Jest to tym bardziej niezwykłe, że obecny krajobraz gospodarczy i geopolityczny, w którym działamy, kieruje naszą uwagę na to, co jest ważne dla długoterminowej odporności – na dywersyfikację, społeczność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 miliona przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat” – powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny Biura promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.
POWIĄZANE WPISY
30 stycznia 2026
Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają z dziećmi? Travelist.pl sprawdza popularne kierunki
Eksperci portalu rezerwacyjnego Travelist.pl przyjrzeli się trzem wakacyjnym kierunkom…
0 Komentarzy6 Minuty
30 stycznia 2026
Merigo zaprasza na 10. edycję cyklu szkoleń dla branży turystycznej. Spotkania odbędą się w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie
Merigo zaprasza przedstawicieli branży turystycznej do udziału w jubileuszowej, 10.…
0 Komentarzy1 Minuty
29 stycznia 2026
Kiwi.com: Polacy tej zimy ruszają do Włoch. Najczęściej na krótkie city breaki
Tej zimy Włochy przyciągają rekordową liczbę zagranicznych turystów, a Polska należy do…
0 Komentarzy2 Minuty
29 stycznia 2026
Fru wprowadza nową subskrypcję. Upgrade pozwoli podróżnym zaoszczędzić i zapewni ochronę przy odwołaniu lotu
Fru wprowadza roczną subskrypcję Upgrade, która umożliwia podróżnym oszczędzanie na…
0 Komentarzy1 Minuty
29 stycznia 2026
Travelplanet: Polacy w ferie stawiają na city breaki. W czołówce Malta i Cypr
Polacy coraz chętniej decydują się na krótkie wyjazdy zagraniczne w trakcie ferii…
0 Komentarzy2 Minuty
29 stycznia 2026
Nowe sklepy Baltony na Lotnisku Chopina w Gdańsku. Butik La Maison du Luxe wzmocni ofertę premium
Baltona, jedna z największych polskich sieci sklepów w portach lotniczych, otworzyła na…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Zimowe Igrzyska w północnych Włoszech już w lutym. eSky oferuje wyjazdy od 729 zł
W lutym północne Włochy zamienią się w arenę Zimowych Igrzysk Olimpijskich, przyciągając…
0 Komentarzy2 Minuty
23 stycznia 2026
Last minute na ferie zimowe wciąż dostępne. Wakacje.pl wskazują popularne kierunki
Wakacje.pl wskazują, że tegoroczne ferie zimowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a…
0 Komentarzy4 Minuty
22 stycznia 2026
Kiwi.com: Trudny początek roku na lotniskach. W lutym może dojść do kumulacji opóźnień i odwołań
Według analiz Kiwi.com pierwszy kwartał roku może być trudniejszy dla podróżnych. W…
0 Komentarzy3 Minuty










