IGHP członkiem Krajowej Izby Gospodarczej

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego została członkiem Krajowej Izby Gospodarczej – organizacji zrzeszającej ponad 160 izb regionalnych, branżowych i bilateralnych.
IGHP to największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej, w jej szeregach jest ponad pół tysiąca hoteli.
Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, powiedział: „Liczę, że dzięki dołączeniu do Krajowej Izby Gospodarczej będziemy mogli działać jeszcze bardziej skutecznie. Doświadczenia czasu pandemii pokazały, że warto razem ze środowiskiem biznesowym walczyć o interesy naszej branży.”
Krajowa Izba Gospodarcza zrzesza na zasadzie dobrowolności izby gospodarcze oraz inne organizacje gospodarcze i społeczne, których przedmiotem działania jest wspieranie rozwoju gospodarczego. Do zadań KIG należy m.in. reprezentowanie interesów swoich członków i podmiotów gospodarczych wobec organów państwa, organizacji krajowych i zagranicznych, działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w nowoczesnych formach organizacyjnych i technologicznych czy wyrażanie opinii o stanie rozwoju gospodarczego w Polsce i inspirowanie tworzenia i nowelizacji przepisów.
Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej, dodał: „Cieszy nas, że branża hotelarska będzie miała swojego reprezentanta w gronie członków KIG. IGHP to wiarygodny partner, który niejednokrotnie w czasie pandemii pokazał, jak ważne jest konsekwentne działanie.”
IGHP: rusza program lojalnościowy hoteli w Polsce. Ma wspomóc sprzedaż bezpośrednią
POWIĄZANE WPISY
7 sierpnia 2026
Mercure otwiera nowy hotel w Rumunii
Grupa Mercure Hotels & Resorts otworzyła hotel Mercure Oradea w Rumunii. Nowy obiekt…
0 Komentarzy2 Minuty
7 sierpnia 2026
Przemysław Wieczorek nowym prezesem Puro Hotels
Puro Hotels ma nowego prezesa. Z początkiem sierpnia stanowisko objął Przemysław…
0 Komentarzy2 Minuty
5 sierpnia 2026
Badanie a&o Hostels: rosnące koszty zmieniają wakacyjne wybory Europejczyków
Europejczycy nie rezygnują z podróżowania, choć coraz uważniej planują wyjazdy. Wybierają…
0 Komentarzy4 Minuty
4 sierpnia 2026
Radisson stawia na AI. Hotele sieci można wyszukać przez ChatGPT
Zamiast przeszukiwać kolejne oferty i wybierać filtry, wystarczy opisać planowany wyjazd.…
0 Komentarzy2 Minuty
3 sierpnia 2026
W salonikach Kolportera zaplanujesz podróż i kupisz bilety na letnie wydarzenia
Przygotowanie wakacyjnego wyjazdu nie musi ograniczać się do internetowych wyszukiwarek.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Accor zakończył pierwsze półrocze 2026 z przychodami na poziomie 2,76 mld euro
Wojna na Bliskim Wschodzie nie zatrzymała wzrostu wyników Accor. Grupa zakończyła…
0 Komentarzy4 Minuty
31 lipca 2026
Kultury czterech kontynentów spotkały się w Grodzisku Mazowieckim
Przez pięć dni Grodzisk Mazowiecki gościł artystów reprezentujących cztery kontynenty…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Atmosphere Kanifushi organizuje kolejną edycję festiwalu „Just Veg”
Atmosphere Kanifushi na Malediwach zaprasza na kolejną edycję autorskiego festiwalu…
0 Komentarzy1 Minuty
21 lipca 2026
IV Festiwal Kultur Świata w Grodzisku Mazowieckim. Pięć dni muzyki, tańca i tradycji z pięciu kontynentów
W dniach 22–26 lipca 2026 roku Grodzisk Mazowiecki po raz czwarty stanie się miejscem…
0 Komentarzy2 Minuty










