Święto snowboardzistów we Wrocławiu

GO*POW all about snow Festival we Wrocławiu odbędzie się w dniach 21-23 a rozpocznie się piątkowym przeglądem filmowym w Kinie Nowe Horyzonty, podczas którego wyświetlone zostaną filmy snowboardowe z całego świata oraz największa polska produkcja freeski ostatnich lat – Crew Movie Project. Film Michała Schwierca opowiada o zeszłorocznej wędrówce Bartka Sibigi i Marcina Pośpiecha po Europie w poszukiwaniu zimy. W kinie rozwiązane zostaną także konkursy na projekt deski snowboardowej Nobile oraz GO*POW Video Challenge – facebookowy konkurs na najlepszy amatorski montaż. Podczas piątkowego otwarcia festiwalu widzowie spotkają się także z zagranicznymi gośćmi, m.in. Stephanem Maurerem, Alvaro Vogelem czy Adamem Grafem i całą niemiecką ekipą The Army (ich film Attack otrzymał nagrodę za najlepszy film podczas Holz & Schnee Festival w Berlinie).
W sobotę, w Browarze Mieszczańskim już od 10.00 rano rozpoczną się warsztaty na których między innymi dr Piotr Kunysz opowie jak zminimalizować ryzyko kontuzji, Dariusz Żak z Toko jak zadbać o deskę, Łukasz Starowicz o tym jak powstawał snowboarding w Polsce czy Przemek Smoliński jak zmontować w GoPro Studio własny film z poczynań na stoku. Odbędą się też warsztaty ruchowe podczas których na trampolinach i innych przyrządach pod okiem instruktorów z Alpino uczestnicy nauczą się panować nad swoim ciałem w powietrzu. Równolegle, na dziedzińcu Browaru Mieszczańskiego powstanie setup jibbowy, który planowo ma działać od rana do wieczora (zależnie od pogody). Na godziny popołudniowe przewidziany jest także jam z nagrodami za najlepsze sztuczki. Przez cały dzień festiwalowicze będą także mogli obejrzeć nowości sprzętowe zaprezentowane na stoiskach wewnątrz Browaru. Na stoiskach również sporo atrakcji – malowanie desek snowboardowych czy zawody BeerPonga.
Wieczorem odbędą się kolejne projekcje filmowe wśród których przewidziano kilka premier (m.in. Shred Bots, Mr. Plant, Approach&Attack i inne).
www.gopowfestival.pl.
POWIĄZANE WPISY
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Zabierz flagę Mazowsza w podróż. Do wygrania 25 tys. zł w konkursie fotograficznym
Flaga Mazowsza może stać się bohaterką wakacyjnej fotografii. Ruszyła V edycja konkursu…
0 Komentarzy4 Minuty
18 czerwca 2026
Branża turystyczna znów spełni wakacyjne marzenia dzieci. Rusza akcja „Wakacje Marzeń 2026”
Dla wielu dzieci będzie to pierwszy wyjazd nad morze, pierwszy obóz i pierwsza…
0 Komentarzy3 Minuty
12 czerwca 2026
Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”
POT oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska rozpoczęły nabór zgłoszeń do…
0 Komentarzy2 Minuty
11 czerwca 2026
„Uczta Chrobrego” wraca do Gniezna. Miasto zaprasza do poznawania historii przez kuchnię
Gniezno po raz drugi zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania historii pierwszej…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Suwałki – brama do krainy jezior i zielonych krajobrazów
Położone w otoczeniu jezior, lasów i parków narodowych Suwałki umacniają swoją pozycję na…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Dzień Szkocki w Jadowie 2026. Mazowsze znów stanie się polską stolicą szkockiej kultury
4 lipca 2026 roku Jadów po raz szósty zamieni się w polską stolicę kultury szkockiej.…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
LOT stawia na AI. Polski przewoźnik rozpoczyna współpracę z ElevenLabs
Polskie Linie Lotnicze LOT wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji opracowane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
Polacy wybierają krajowe wakacje. Coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek i kontakt z naturą
Ponad połowa Polaków planujących wakacyjny wyjazd zamierza spędzić urlop w kraju.…
0 Komentarzy5 Minuty










