Niemiecka Centrala Turystyki – technologie cyfrowe pomogą w promocji

Dzięki strategii naprawczej dla turystyki przyjazdowej opartej na badaniach rynku, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zintensyfikowała komunikację z klientami wykorzystując instrumenty cyfrowe. W centrum uwagi znalazła się świadomość marki i inspiracje.
DZT konsekwentnie wykorzystuje możliwości cyfrowe na różnych etapach komunikacji z klientem – od kampanii poświęconej empatii, którą przeprowadzono na rynkach międzynarodowych w okresie pierwszego lockdownu, przez wirtualne wydarzenia i warsztaty dla branży turystycznej, aż po kampanie produktowe, interfejsy konwersacyjne, zastosowanie sztucznej inteligencji (np. chatboty), uczenie maszynowe czy analizy przyszłości.
Wraz z regionalnymi organizacjami marketingu turystycznego oraz wieloma innymi partnerami DZT prowadzi projekt Open Data i dąży do innowacyjnego i odpowiedzialnego wykorzystywania danych oraz rozbudowy wydajnej infrastruktury danych. Dzięki temu DZT rozwija własne kompetencje związane z wykorzystywaniem danych w niemieckiej turystyce.
Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Analitycy są zgodni, że ożywienie turystyki międzynarodowej po kryzysie koronawirusa rozpocznie się w 2021 roku. Obecnie ważne jest wzmocnienie świadomości marki Niemiec, jako kraju turystycznego oraz skierowanie popytu na naszą ofertę poprzez marketing antycykliczny.
Formaty i technologie cyfrowe otwierają przed nami dodatkowe perspektywy, co pozwoli rozszerzyć dialog z klientami, zintensyfikować kontakty w międzynarodowej branży turystycznej i podzielić się nową wiedzą z naszymi partnerami turystycznymi w Niemczech. Sytuację kryzysową w 2020 roku wykorzystaliśmy do wzmocnienia naszego cyfrowego profilu. Razem wyprowadzimy niemiecką turystykę przyjazdową z kryzysu pandemii ”.
Open Data
Aby sprostać rosnącym wyzwaniom technologicznym i handlowym stawianym przez globalną gospodarkę, niemiecka oferta turystyczna musi być dostępna we wszystkich kanałach cyfrowych za pomocą aplikacji wspieranych przez sztuczną inteligencję (AI) oraz musi być skierowana do klientów. Oznacza to, że dane pozyskane od podmiotów turystycznych muszą być ustrukturyzowane semantycznie i udostępnione na różnych interfejsach. Otwiera to również dodatkowe możliwości dla nowych modeli biznesowych, w tym także dla start-upów. Aby wesprzeć usługodawców i regiony w rywalizacji między globalnymi graczami, DZT będzie kontynuować projekt Open Data-/Knowledge-Graph. Projekt wejdzie w fazę praktycznego zastosowania w drugim kwartale tego roku.
Wirtualne wydarzenia wzmacniają ciągłość kontaktów branżowych
Formaty cyfrowe będą kształtowały dialog z międzynarodową branżą turystyczną także w roku 2021. Dlatego DZT zaprezentuje się jako wystawca na ITB Berlin NOW od 9 do 13 marca. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju, DZT zorganizuje 12 marca, równolegle do ITB NOW, dzień „podróży bez barier”. Wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy w formacie wirtualnym.
Największe wydarzenie związane z turystyką przyjazdową do Niemiec – Germany Travel MartTM (GTM) również odbędzie się online. Jest to spowodowane obecną sytuacją rozwoju pandemii oraz pozytywnym odzewem branży w zeszłym roku. GTM odbędzie się w terminie 25 – 27 kwietnia 2021 r.
Petra Hedorfer: miliony ludzi czekają, aby móc ponownie podróżować
POWIĄZANE WPISY
3 lutego 2026
Pary coraz chętniej planują walentynkowe wyjazdy. eSky wskazuje romantyczne kierunki
Coraz więcej par decyduje się na walentynkową podróż, a liczba rezerwacji w tym czasie…
0 Komentarzy3 Minuty
3 lutego 2026
Wkrótce rusza III tura ferii zimowych. Ryanair podpowiada, dokąd lecieć z regionalnych lotnisk
Od 16 lutego 2026 roku w wybranych województwach rozpocznie się III tura ferii zimowych.…
0 Komentarzy3 Minuty
3 lutego 2026
Trydent otwiera sezon narciarski. Trasy i atrakcje czekają na turystów
Trydent rozpoczyna sezon narciarski po ostatnich obfitych opadach śniegu. W wyższych…
0 Komentarzy2 Minuty
3 lutego 2026
Branża turystyczna spotka się w Afryce. Przed nami Global Tourism Forum – Investment Summit Angola 2026
W dniach 7-10 maja 2026 roku Luanda w Angoli będzie gospodarzem Global Tourism Forum –…
0 Komentarzy4 Minuty
2 lutego 2026
Przez cały rok i na dłużej – Węgry rozpoczynają promocję w Polsce. W działaniach marketingowych pomoże agencja Kleber Group
Międzynarodowa agencja PR-owa Kleber Group ogłosiła nawiązanie współpracy z organizacją…
0 Komentarzy2 Minuty
2 lutego 2026
Rekordowy rok chorwackiej turystyki. Polska wśród kluczowych rynków
Polska pozostaje jednym z kluczowych rynków dla chorwackiej turystyki – w 2025 roku kraj…
0 Komentarzy3 Minuty
2 lutego 2026
Południowy Tyrol zimą: kulinaria, relaks i górskie widoki
Tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie stawiają Włochy w centrum uwagi turystów. Po…
0 Komentarzy4 Minuty
30 stycznia 2026
Rekordowy rok dla tureckiej turystyki. W 2025 roku kraj odwiedziło 63,9 mln turystów
Turcja odnotowała rekordowy rok w turystyce – w 2025 roku kraj odwiedziło niemal 64 mln…
0 Komentarzy3 Minuty
30 stycznia 2026
Spacer po złocie? Dubaj ma w planach pierwszą na świecie ulicę wykonaną z cennego kruszcu
Dubai Media Office ogłosiło, że Dubajski Złoty Dystrykt, jedno z najważniejszych centrów…
0 Komentarzy2 Minuty










